×
2024. 04 20.

Bajnok lett Bota Marco

2012.09.18 - 18:13

Második bajnoki címét szerezte a pufo kategóriában a Szatmárnémeti Gyermekpalota kartingozó pilótája, a 8 éves Bota Marco.

Megvédte karting-bajnoki címét a Szatmárnémeti Gyermekpalota pilótája, Bota Marco. A 8 éves versenyző a Román Autósport Szövetség (FRAS) által Bukarestben rendezett 6., záró etapjában a pufo kategória negyedik helyén zárt, de az így szerzett pontokkal megerősítette vezető pozícióját az összetett táblázatban. Takács György edző tanítványa tavaly is az első helyen zárt a pufo kategóriában, és jövőre is ebben a csoportban száll majd harcban a bajnoki címért.

Az elmúlt hétvégi fordulón a szatmári pilóta nem hajtotta ki magát. Mindkét futamon a negyedik lett, így gyűjtött 20 pontot, amely elég volt ahhoz, hogy az élen zárja a bajnokságot. Bota egyébként ebben az idényben összesen öt futam- és két etapgyőzelmet jegyzett, és 190 pontot gyűjtött, tizenhattal többet, mint a második helyen záró Matei Stoian, és huszonhattal többet, mint a Tudor Chiorean (mindkettő a CRG Romania csapat pilótái).

A díjkiosztó gálát decemberben rendezik Sinaián, itt veheti majd át a bajnoknak járó serleget a fiatal szatmárnémeti pilóta.