×
2024. 04 26.

Bajnok lett szatmári junior tízpróbázó

2019.07.01 - 10:21

Bajnoki aranyérmet szerzett a Szatmárnémeti Sportlíceum-Iskolai Sportklub kettős igazolású atlétája, George Kádár, a Piteștien rendezett 18 éven aluliak tízpróba versenyszámában.

Horea Macarie edző tanítványa a 100 méteres futás, a 110 méteres gátfutás, a távolugrás, a diszkoszvetés, a súlylökés, a rúdugrás, a magasugrás, a gerelyhajítás, a 400 méteres futás és az 1500 méteres futás versenyszámokban összesen 5389 pontot gyűjtött, ezzel a dobogó legfelső fokára állhatott.

Radu Achim edző magasugrója, Arnold Dragoş 1,84 méteres eredményével bronzérmet szerzett. A szatmári srác ugyanakkorát ugrott, mint a második helyen záró Antal József Gergely, azonban a nagyváradi ellenfél a második próbálkozásra, Dragoş pedig harmadikra ugrotta meg a szintet, így az övé lett az ezüstérem. A dobogós helyekért egyébként szoros volt a verseny, a bajnok Matei Octavian Severin (CA Roman) 4 centivel magasabban (1,88 m) levő rudat ugrott keresztül.