×
2024. 04 25.

Bajnok lett Teodora Coste

2016.01.29 - 17:20

A fiúk remek szereplése után a lányoknál is kiváló eredmény született szatmári szemszögből a junior párbajtőrvívók bajnokságának egyéni versenyében. Erre az edzők sem számítottak.

Kellemes meglepetést okozott edzőinek és a szatmáriaknak Teodora Coste, aki három év után ismét bajnoki címet szerzett a junior korosztályos párbajtőrvívásban a Szatmárnémeti Sportklubnak: a 16 éves sportoló egy nagyon erős, 60 fős mezőnyben szerzett egyéni aranyérmet pénteken Craiován.

A viadal előtt Csiszár Ferenc érdemes edző elmondta, a pénteki versenyen a tisztes helytállás az elvárás annak tudatában, hogy nem az SZSK lányai a favoritok. Így nyomás sem volt a sportolókon, de ketten is bejutottak a legjobb nyolc közé. Coste – aki korosztályában (kadett) csak a 10. helyen zárt – a nála három évvel idősebb csapattársát, Sandra Popot győzte le a negyeddöntőben, majd a legjobb négy között a kadett Európa-bajnoki bronzérmest, illetve a junior-ob tavalyi döntősét és 2014-es bronzérmesét, Bianca Beneat (Nagyváradi VSK) verte 9-8-ra. A fináléban a koppenhágai kadett korosztályos európai körversenyen győztese, illetve másik három hasonló rangú verseny bronzérmese, Schlier Zsuzsa (Marosvásárhelyi ISK) volt az ellenfél, és rendkívül kiélezett csatában Teo nyert 5–4-re.

Coste 2013-ban a 15 évesek bajnokságában szerzett bronzérmet, az volt az eddigi legjobb egyéni eredménye. Az előző két évben a juniorok között a legjobb nyolc között zárt, de messze volt az érmes helyezésektől. Így érthető, hogy edzői kitörő örömmel fogadták Teot. „Magabiztosan vívott. Örülök neki, mert nagyon kellett neki már ez a siker” — nyilatkozott röviden lapunknak Csiszár. Az SZSK további eredményei: Sandra Pop 6. hely, Kató Zsófia 19., Kiss Asztrid 34., Pallai Amarillisz 37., Szabó Boglárka 39., Maria Crăciun 42.

Teo pénteki eredmény talán lendületet ad társainak is a szombati csapatversenyre, hiszen az edzők még a bajnoki rajt előtt bíztak abban, hogy a lányok szombaton érmet szereznek.

Mint arról beszámoltunk, szerdán és csütörtökön a fiúk remekeltek: Szép Márton bajnok lett, Mácska Ádám és Szilágyi Balázs bronzérmet szereztek, a csapatbajnokságban pedig az első helyen zárt az SZSK.