10 °C
enyhe intenzitású szitálás

Bajnoki cím után kupagyőztesek a sporttáncosok

2017.10.17 - 16:04

Ismét bizonyította a Ciprian Marița, Oana Bumba sporttáncpáros, hogy ők az utánpótlás korosztály legjobbjai Romániában: a Szatmárnémeti Royal Dance Club kettőse az idén szerzett közel egy tucat aranyérem, illetve a bajnoki cím mellé begyűjtötték a Román Kupa győztesének járó aranyérmet is az elmúlt hétvégén.

A Szászsebesen rendezett megmérettetésen az Ovidiu Ignat, Varga Ottó, Cristian Cordea Mikle, Marius Iepure edzőnégyes tanítványai a 14–15 évesek sztenderd versenyszámában bizonyultak a legjobbaknak. Ők két évvel ezelőtt, a 13 éveseknél ezüstérmesek lettek, most viszont a dobogó legfelső fokára állhattak fel.

Döntőbe jutott a 16–18 évesek latintánc-versenyszámban az Eduard Ignat, Luiza Jurguț páros is, ők a hatodik helyen zártak.

„Kétség kívül ez a legjobb évünk a 25 éves fennállásunk alatt. Ugyanakkor ezekkel az aranyérmekkel és a vb-szerepléssel a szatmári sportánc-történelem legutóbbi másfél évtizedének a legjobb évét jegyzük” — értékelt Ovidiu Ignat, aki elmondta, a szászsebesi megmérettetésen az ország legeredményesebb egyesületei küldték legjobb táncosait, így közel 300 páros lépett a táncparkettre a Fehér megyei településen.