×
2024. 04 20.

Bajnoki címet szerzett Árkosi Bertalan

2012.05.18 - 17:11

Árkosi Bertalan az első, Adrian Szilágyi a második, Adrian Pop pedig a harmadik helyez zárt a felnőtt párbajtőrvívók egyéni bajnokságában.

Elvesztette a bajnoki címét Adrian Pop, azonban az arany a Szatmárnémeti SK-nál maradt, ugyanis Árkosi Bertalan először állhatott a dobogó legfelső fokára a felnőtt férfi párbajtőrvívók egyéni viadalában.

Egy másodpercre voltak a Sportklub legényei attól, hogy pénteken Nagyváradon szatmári négyes döntőt rendezzenek. Andrei Radut, a Szatmárnémeti SK újoncát ugyanis ennyi idő választotta el, hogy kvalifikálja magát a legjobb négy közé, azonban az egykori csapattársa, Andrei Timoce ellen játszott negyeddöntős asszóban kikapott. A 3x3 perces játékidő lejárta után passzivitásért 1 perc ráadást ítélt a bíró. Andrei Radu bevitt egy tust, azonban végig kellett játszani az asszót, és egy másodperccel a vége előtt Timoce találata győzelemmel ért fel. Így az SK vívója a 6. helyen zárt, míg a Nagyváradi VSK sportolója 14–15 arányban kapott ki a következő körben Adrian Szilágyitól. A másik ágon a címvédő Adrian Pop 15–13-ra kapott ki Árkositól, ezért az elmúlt év bajnoka idén be kellett érje a bronzzal. A fináléban Csiszár Ferenc érdemes edző hátra dőlhetett, így nézhette végig tanítványai, Árkosi és Szilágyi döntő asszóját, amelyet előbbi nyert meg 15–10-re.

„Benne volt a pakliba, hogy három éremmel kezdjük a bajnokságot. A sorrendet pedig a fiúk egymás között döntik el. Ugyanúgy örülök Árkosi aranyának, mintha azt Szilágyi, vagy Pop szerezte volna meg. Csak gratulálni tudok neki, hiszen szépen teljesítettek. Ha vasárnap a csapatbajnokságon is aranyat szereznek, akkor tökéletes lesz a hétvége” – összegzett Csiszár.

Szombaton és vasárnap a Szuperliga küzdelmeivel folytatódik Nagyváradon a felnőtt férfi párbajtőrvívók bajnoksága.