×
2024. 04 25.

Bajnoki döntőben táncoltak a Vonház–tetvérek, Erik és Ingrid

2014.11.24 - 15:27

Szatmár megye legmagasabb minősítésű sporttáncpárosa, a 14 éves Vonház Erik és testvére, Ingrid bajnoki döntőben táncolt Szászrégenben, illetve Zilahra hívták őket egy díjkiosztó gálára.

Sűrű volt a programja a Szatmárnémeti Dans Club ’92 sportolóinak ebben a hónapban, decemberben pedig több ünnepségen is részt fognak venni – számolt be róla a legrégebbi szatmári táncegyesület edzője, Ioan Mergheş.

A hónap elején Nagybányán, a Prodance Kupán az Andrei Andreica, Riana Sabău páros sportpályafutásuk második E–osztályos versenyén a 13. helyen zártak, míg csapattársaik, a Mihai Ienuţaş, Andrada Ardelean kettős a 6. lett. Karina Rusu hozott érmet a máramarosi megmérettetésről, ő a lányok szóló–versenyében állhatott a dobogó harmadik fokára, míg Raluca Rozsa a negyedik lett. A Prodance Kupára egyébként pontozó bírói minőségében vett részt a Dans Club ’92 edzője, Ioan Mergheş.

A Vonház testvérek, Erik és Ingrid Szászrégenben, a B–osztály bajnokságán léptek táncperkettre ahol a a 14–15 évesek standard versenyszámában a 7. pozícióban zártak, míg a latintáncukat a 12. helyre sorolták. „Intenzíven készültünk erre a versenyre, a sportolók és mi, edzők is. Együtt részt vettünk Marosvásárhelyen egy tanfolyamon, ahol a Dance Art egyesület meghívására amatőr és profi világbajnokok, Tatsiana Lahvinovich Galchun és Alexey Galchun oktattak” – mondták lapunknak a szatmárnémeti egyesület edzői, Ioan és Gabriela Mergheş.

A Vonház–kettős ezt követően meghívást kapott Zilahra a 3. Oktatásügyi Díjkiosztó Gálára, ahol egy latin– és standard tánc előadást tartottak. A testvérpáros egyébként Szatmár megye legmagasabb osztályzású sporttánckettőse. A fiatal tehetségeket már csak egy „lépcső” választja el a legmagasabb minősítéstől, az S–osztálytól. „Most a román sporttánc minősítése is világszínvonalú, hiszen világbajnok táncosai vannak az országnak. Így nem könnyű a ranglétrán sem előrehaladni, viszont a Vonház–testvérek versenyről versenyre bizonyítják rátermettségüket” – értékeltek az edzők.

A vakáció még várat magára, a következő hónapban ugyanis sok eseményen lépnek majd táncparkettre a Dans Club ’92 sportolói.