×
2024. 04 20.

Bajnoki éremért küzd a VSK

2018.08.03 - 13:21

A Kézdivásárhelyi KSE ellen kezd szombat délelőtt a Szatmárnémeti VSK 3x3-as női kosárlabdacsapata az első romániai bajnoki döntőben, majd a Rapiddal zárja a napot villanyfényes mérkőzésen.

A D-csoportba lett sorolva a Szatmárnémeti VSK csapata a 3x3-as női kosárlabda-bajnokság döntőjébe, amelyet ezen a hétvégén rendeznek meg Târgu Jiu központjában. A szabadtéri tornán – amely a 2020-as nyári olimpia hivatalos versenyszáma lesz – az Oláh Andrea, Alexandra Uiuiu, Elisabeth Pavel, Adina Pop felállású szatmári csapat szombaton 11.20 órától a Kézdivásárhelyi KSE ellen kezd, majd villanyfényes meccsen, 21.10 órától a Bukaresti Rapid lesz az ellenfél a nap zárásában. Vasárnap rendezik a negyeddöntő és az elődöntő mérkőzéseket, este pedig a bronzmeccs és a finálé után bajnoki érmes csapatokat díjaznak.

Mint arról beszámoltunk, a román szövetség a nyár folyamán több helyszínen rendezett tornát, és az a legjobb tizenkét alakulat kapott meghívást a döntőre, amely a legtöbb pontot gyűjtötte, illetve legalább négy selejtezőn vett részt. A VSK öt tornán játszott és az összesített pontszáma szerint a negyedik helyen zárt a táblázatban. Így kiemeltként várhatta a tegnapi csoportbeosztást, amely a tabellán elfoglalt helyek szerint zajlott. Az A-csoportban szerepel a Bukaresti Agronomia (1. a táblázatban), a Sportul Studențesc (8.) és a Brassói CSU Olimpia (9.), a B jelű triót alkotja a Bukaresti Știința (2.), a Kolozsvári Universitatea (7.) és a Gyulafehérvári CSU (10.), míg a C-csoportba sorolták a Konstancai Phoenixet (3.), az Aradi ICIM-et (6.) és a CSM Târgoviștét (11.). A Rapid az 5., Kézdivásárhely pedig a 12. helyről jutott be a döntőbe.

A vasárnapi negyeddöntőben a csoportban megszerzett helyezés alapján 15.50 órától A1–C2, 16.30 órától D1–B2, 17.20 órától B1–D2 és 18 órától C1–A2 párosításban játszanak majd a csapatok. Az első két meccs győztese vasárnap 18.50 órától, a harmadik és negyedik találkozó győztese pedig 19.10 órától játszik az elődöntőben. Némi szusszanásnyi időt kapnak a csapatok, majd 20 órától a bronzmérkőzést, 20.20 órától pedig a bajnoki finálét rendezik a nőknél.

A női tornával párhuzamosan zajlik a férfi bajnokság is, ugyanitt.

A román szövetség tájékoztatás szerint a mérkőzéseket követni lehet streaming live formában a Facebookon (3x3 Romania oldalon), vagy a szövetség YouTube-csatornáján, a FRB TV-n.

Szöveg: Pesek Attila

Fotó: fiba3x3.com