Tivadar
15 °C

Bajnoki ezüstérmes a Szatmárnémeti VSK

2018.04.27 - 21:39

2012 után ismét ezüstérmet szerzett a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata: a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC pénteken megnyerte a döntő negyedik mérkőzését, ezzel eldőlt, hogy a háromszékiek zsinórban harmadik éve bajnokok.

Szép játékkal zárult a női kosárlabda-idény a szatmárnémeti Both Katalin Sportteremben, amelynek több száz szatmári és néhány tucatnyi vendégszurkoló volt szemtanúja: a Szatmárnémeti VSK és a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC paradés meccset játszott a bajnoki döntő negyedik összecsapásán.

A pénteki mérkőzés első negyed órája a VSK női kosárlabdacsapatának idénybeli legjobb kezdése volt. Bár Solopova első pontjai a 2. percben jöttek (3–3), Denson is tett hozzá kettőt, ami pánikot kelltett a vendégek kispadján. Zoran Mikes edző azonnal pihenőt kért, viszont a technikai megbeszélés nem vezetett eredményre, ugyanis a szatmári alakulat a 6. percben nyolcat tett a két csapat közé (15–8). Tombolt örömében a több száz fős hazai közönség, így a Székely Légió énekhangja beleolvadt a Both Katalin Sportterem zajába.

Két pont maradt a VSK előnyéből az első szünetig (23–21), de egy parádés hat perccel Marius Dobă edző tanítványai már tizeneggyel vezettek (36–25). Ez viszont az ellenfelet tüzelte fel, igaz, mintha a VSK is visszavett volna a tempóból. A Sepsi-SIC lassan felzárkózott, és bár a félidő utolsó támadását a szatmáriak vezethették volna, Green kissé elkapkodta a dolgokat, így lehetőséget adott az ellenfélnek még egy gyors ellentámadásra, amit Gödri-Părău pontokra váltott.

40–40-ről indult a második félidő, amit a VSK kicsit bealudt. Ezt kegyetlenül kihasználta a Mikes-csapat és másfél perc alatt hét pontos fórt gyűjtött be (40–47). Most Dobán volt a sor hogy „pánikgyűlésre” hívja tanítványait, akik magukhoz tértek ugyan, de a negyed végéig csak három pontot tudtak lefaragni a meccs egyik leglátványosabb tíz percében (61–65).

Innen kezdődött a negyedik negyed, és két perc után ismét hazai előnyt mutatott az eredményjelző Mandache pontjai után (68–67). Tappintani lehetett a feszültséget, amely a pályán is megmutatkozott Harrison és Marshall kakaskodásán. Szerencsére a bírók éppen egy fault elkönyvelésével voltak elfoglalva, így folytatódott tovább a meccs. A 37. percben hét pont volt a vendégelőny és ekkor Harrison agyban már elvesztette a meccset: iponnal két vállra fektette Webbet, amiért természetesen járt a technikai. De a Sepsi amerikai játékosának remegett a keze a szabaddobásnál, a támadást elvesztették a vendégek, így Solopova pontjai visszahozták a szatmári reményeket (76–80). Az utolsó percben viszont már kapkodtak a VSK játékosai, Marshall szabadobásai pedig végleg eldöntötték a 2017–2018-as idény fináléját, ami végül kilenc pontos Sepsi-sikerrel (76–85), összesítésben pedig 3–1-es győzelmmel zárult.

És bár az idény során sokat krítizáltuk a szatmári csapatot – tesszük hozzá, nem ok nélkül –, most, ezen a két mérkőzésen csillagos jelesre vizsgáztak a lányok, megmutatták tudásuk legjavát, illetve azt is, hogy méltók voltak ahhoz, hogy idén három döntőt is játszanak. A mérleg: egy arany- és két ezüstérem. Szép volt lányok!

Női kosárlabda, Nemzeti Liga, rájátszás, döntő, 4. mérkőzés

Szatmárnémeti VSK – Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC 76–85 (23:21, 17:19, 21:25, 15:20).

VSK (pontok száma/lepttanaók/gólpasszok): Green (13/11/4), Sfîrlea, Solopova (23/3/5), Mandache (16/4/2), Denson (12/11/1), Uiuiu, Baltic (2/3/0), Harrison (10/2/2). Vezetőedző: Marius Dobă.

Sepsi-SIC (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Webb (11/3/1), Marshall (22/7/8), Mijovic (19/5/2), Gödri-Părău (20/8/2), Neagu (2/1/1), Kilin (0/0/1), Carter (3/1/0), Kress (4/7/3), Stoenescu (4/0/2), Huțanu (0/0/2). Vezetőedző: Zoran Mikes.

Összesítésban: 1–3.