×
2024. 04 19.

Bajnoki ezüstérmes Mézinger Márton

2019.11.13 - 17:32

Első országos bajnoki érmét ünnepelhette a Szatmárnémeti Sportklub párbajtőrvívója, Mézinger Márton.

A Csiszár Ferenc, Nagy Lehel, Adrian Szilágyi edzőhármas 14 tanítványa szerdán Bukarestben a 15 éven aluliak egyéni bajnokságában villantotta meg a legjobb tudását, és állhatott a dobogó második fokára.

A Sportlíceumtól átigazolt fiatal srác korábban országos és nemzetközi tornákon remekelt, bajnokságokon viszont nem jutott el dobogós helyezésig. Szerdán viszont 10 győztes és egyetlen vesztes csörtével kezdett a két csoportkörben, harmadik kiemeltként kezdett a főtáblán. Egy szabad kör után Ștefan Baciu (CSS1 Konstanca), Andrei Burghelea (CSA Steaua), Alexandru Popescu (UNEFS Bukarest), végül a második számú favorit, Rareș Marghescu (CSA Steaua) hagyta el vesztesként a Mézinger elleni asszókat. A fináléban viszont már nem bírt az addig hibátlan Florin Miricával (UNEFS), de így is ezüstérmet ünnepelhetett a tehetséges sportoló.

Csapattársa, Szabó Szabolcs is dobogóra állhatott, viszont a 15 éves srácnak ezúttal is csak a bronzérem jutott, akárcsak két évvel ezelőtt. Szabolcs is hasonló elánnal kezdett, és az elődöntőig viszonylag simán verte a brassói, bukaresti, craiovai ellenfeleit. Miricával viszont ő sem bírt, így meg kellett elégednie a bronzéremmel.

Az 55 fős mezőnyben egyébként Luca Gurza az 18., Emilian Feher a 25., Anton Cîmpan a 26., Raul Mateșan pedig a 34. helyen zárt.

„Egy nem várt eredmény, de kellemes meglepetés. Elsősorban Szabitól vártunk érmet, de Márton ma teljesen megérdemelten bevívta magát a döntőbe, és nagyon örülünk a sikerének” — mondta lapunknak Nagy Lehel.

Mézinger, Szabó, Gurza és Feher alkotják majd csütörtökön azt a négyest, amely második esélyesként várja a csapatversenyt, aminek a végén az edzők újabb bajnoki éremszerzésben bíznak.

Képünkön: Nagy Lehel, Mézinger Márton, Adrian Szilagyi, Szabó Szabolcs