enyhe eső
1USD = 4.66 RON

Bajnokok a 15 éves tőrvívó lányok

2017.10.13 - 14:22

Több év szünet után ismét bajnoki címet szereztek a szatmári tőrvívó lányok: a 15 évesek csapatversenyében a Teodora Șofran, Kőrőssy Melissa, Diana Șuta trió volt az ország legjobbja.

Egyéni bajnoki bronzéremmel és csapatarannyal hangolt a hétvégi manchesteri kadett korosztályos európai körversenyre a Szatmárnémeti Sportklub tőrvívója Teodora Șofran. A Lengyel Éva, File Attila, Dan Șuta, Izsáki Arnold edzőnégyes tanítványa csütörtökön Bukarestben állhatott dobogóra a 15 éven aluliak bajnoki küzdelmeiben.

A fővárosi küzdelem a tőrvívók honi idényzáró küzdelme. A szatmáriak pedig éremmel akarták zárni az évet, ami sikerült Teodora révén. Viszont egy tus hiányzott, hogy két szatmári lány szerezzen érmet, ugyanis a negyeddöntőben Kőrőssy Melissa 9–8-ra kapott ki Andreea Dincától (Bukaresti ACS Balestra). Melissa így az 5. helyen zárt, míg Teodora elődöntőt vívhatott, miután a legjobb nyolc között vívott asszót 15–6-ra nyerte meg Amalia Dumitruval (Bukaresti CSTA) szemben. Ez utóbbi csapattársa, Emilia Corbu azonban 15–12-re legyőzte a szatmári lányt az elődöntőben, így Teodora a képzeletbeli dobogó harmadik fokára állhatott fel. Az SZSK harmadik vívója, Diana Șuta a 9. helyen zárt.

A Szatmárnémeti SK női tőrvívói egyébként egyéniben négy év szünet után nyertek ismét érmet ebben a korosztályban. Legutóbb 2013-ban Lázin Alexandra volt harmadik az utánpótlás korosztályban.

Pénteken viszont taroltak a lányok a csapatversenyben és sok év szünet után bajnoki aranyérmet nyertek. Az SZSK három lánya remekül kezdett és 45–22-re verték a CSTA-t, majd a Balestra 2-t győzték le 45–19-re. A záráson a Balestra 1-es csapata 45–43-ra győzött ugyan, viszont az SZSK tusaránya magasan jobb volt, így megérdemelten a szatmári lányok nyakába került a bajnoki aranyérem. „Nagyon kellett már ez az eredmény. Nagyon örülök a lányoknak, ma remekül vívtak” — értékelt röviden File Attila.

Teodorának egyébként nincs sok ideje pihenni, hiszen ma már Manchesterben lép pástra, a 17 éven aluliak európai körverseny-sorozatának idénynyitó versenyén. A szatmári lány lesz az egyetlen romániai tőrvívó a 264 fős mezőnyben, ahol 30 ország sportolója küzd majd az értékes ranglistás pontokért. A női tőrvívó körverseny-sorozat egyébként október 21–22-én folytatódik majd Budapesten, és jövő év február 10–11-én Szatmáron záródik, a korosztályos Európa-bajnokság előtti hétvégén.

A szatmárnémeti vívók egyébként egy mozgalmas hétvége előtt állnak. Mindamellett, hogy Bukarestben a 15 éves tőrvívó lányok és fiúk bajnoki küzdelmei zajlanak, illetve Teodora manchesteri versenyén kívül, a párbajtőrvívók is csomagoltak. Szombaton és vasárnap Rigában rendezik meg a junior korosztályos férfiak világkupa-szezonjának a második versenyét, amelyen a Szatmárnémeti VSK-t Mácska Ádám, a Szatmárnémeti SK-t pedig Szép Márton és Alexandru Oroian képviselik – a romániai küldöttséget a craiovai Mihail Oprea egészíti ki. A párbajtőrvívó srácokat a kadett korosztály szövetségi edzője, a szatmárnémeti Nagy Lehel kíséri el.