erős felhőzet
1USD = 4.66 RON

Bajnokok a Turcu-testvérek

2018.03.27 - 14:05

Ötből négy érmet szereztek a nagykárolyi sportolók Bukarestben a junior és gyerek korosztályos atlétika-bajnokság dobó versenyszámaiban.

Öt éremmel tértek haza Szatmár megye atlétái a junior és gyerek korosztályos dobó versenyszámok bajnokságáról. Bukarestben a Nagykárolyi Elméleti Líceum Iskolai Sportklub atlétái domináltak, hiszen két arany- és két ezüstérem a mérlegük.

A Turcu-testvérek (képünkön) remekeltek, hiszen Vlad, illetve Alesia is a dobogó legfelső fokára állhatták fel. Florin Turcu edző lánya, Alesia a gyermek III korosztályban az ojnalabda-dobásban 31,92 méteres dobással szerzett bajnoki címet, míg a szakvezető fia, Vlad, a gyermek I korosztály gerelyhajító számában 47,95 méteres dobással zárt az első helyen.

Florin Turcu nagyobbik tanítványa, Denis Țicle a junior I korosztály versenyén 60,34 méterre hajította a gerelyt, ezzel bajnoki ezüstérmet szerzett.

A nagykárolyiak második ezüstérmét George Racolța hozat: Ioan Mărneanu edző tanítványa a junior III korosztály diszkoszvető versenyében 41,77 méteres dobással zárt a második helyen.

A Szatmárnémeti Sportlíceum-Sportklub sportolói közül Perenu Cyntia állhatott dobogóra: a junior III korosztályban 30,70 méteres dobással a második helyen zárt Horea Macarie edző diszkoszvető tanítványa.