×
2024. 04 20.

Bajnokok Ligája: Érik a Leicester-csoda

2017.03.15 - 07:32

A Leicester City hazai pályán 2–0-ra legyőzte a Sevillát a labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének keddi visszavágóján, és ezzel kiharcolta a legjobb nyolc közé kerülést.

Nem mondhatni, hogy a visszavágót egygólos összesítésbeli hátrányban kezdő Leicester odaszögezte volna kapujához a Sevillát, de egy szabadrúgás után viszonylag korán megszerezte a vezetést, és Fortuna a későbbiekben sem engedte el az angol csapat játékosainak kezét.

A Sevilla birtokolta többet a labdát, de gólhelyzetet alig-alig tudott kialakítani, még büntetőből sem tudott a kapuba találni, így nem lehetett más a vége, mint hogy a Claudio Ranierit váltó Craig Shakespeare két bajnoki után nyert egy BL-meccset is. Méghozzá továbbjutást érően, teljesen megérdemelten.

A nagy pillanat a 27. percben érkezett el: Rijad Mahrez ívelt be a szabadrúgást balról, a hosszún Wes Morgan érkezett, és a kapu bal oldalába sodorta a labdát (1–0). Wes Morgan az első jamaicai gólszerző a BL történetében.

Ezután kicsit visszazártak az angolok, de a Sevilla a jobb labdabirtoklással szinte semmire sem ment. Sergio Escudero lécen csattanó távoli lövése emlékeztette a hazaiakat, hogy hiába igyekeznek minden rést lezárni, egyetlen váratlan megoldás keresztülhúzhatja a számításaikat. Tehát, ideje volt rúgni még egy gólt: az 54. percben Okazaki Sindzsi lövését még blokkolták a vendégek, de a visszaívelt labdával nem tudtak mit kezdeni, az Marc Albrighton elé pattant, akinek még egy igazításra is volt ideje, mielőtt 14 méterről a bal alsóba lőtt (2–0).

A vége kimaradt Leicester-ziccereket és meddő Sevilla-nyomást hozott. Maradt a 2–0, avagy története során először a BL legjobb nyolc csapata közé jutott a Leicester City, amely a nyolcadik angol klub, amelyik bejut a BL negyeddöntőjébe; egyetlen más országnak sem volt ilyen sok különböző csapata a legjobb nyolc között.

A nap másik mérkőzésén az idegenbeli kétgólos győzelem után a Juventus odahaza az első félidőben gól- és emberelőnybe került a Porto ellen, így nem meglepő módon az olasz csapat jutott a legjobb nyolc közé.

A Juventus többet birtokolta a labdát, és a mezőnyfölény azért helyzeteket eredményezett. Ugyanakkor a portói védelem is jól zárt. De a 40. percben Maxi Pereira kézzel blokkolta Gonzalo Higuaín lövését. A Porto játékosa ki lett állítva, Dybala pedig nagyon simán értékesítette a tizenegyest (1–0).

A Juventus ezzel a sikerrel sorozatban 50. mérkőzésén maradt veretlen hazai pályán tétmeccsen.

Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, visszavágó

Leicester City – Sevilla 2–0 (Morgan 27. perc, Albrighton 54.; kiállítva: Nasri, 74. perc – Sevilla); továbbjutott: a Leicester, 3–2-es összesítéssel.

Juventus – Porto 1–0 (Dybala 42. – 11-esből; kiállítva: Maxi Pereira, 40. perc – Porto); továbbjutott: a Juventus, kettős győzelemmel, 3–0-s összesítéssel.