×
2024. 03 28.

Bajnokok Ligája: ez már angol fölény

2019.03.14 - 02:28

Eldőlt, hogy a Bajnokok Ligája legjobb nyolc csapata közé négy angol együttes mellett egy olasz, egy holland, egy portugál és egy spanyol klub jutott be.

Szerda este az FC Barcelona és a Liverpool FC továbblépésével eldőlt, hogy tíz év után jutott ismét négy angol klub a BL-negyeddöntőbe. Ez harmadszor fordult elő a sorozat történelme során: a 2007–08-as és a 2008–09-es kiírásban.

Legutóbb a 2009–2010-es kiírásban fordult elő, hogy csak egy spanyol klub került be a nyolc közé, és 2006 óta most először nincs német gárda a sorozat ezen fázisában.

Az utolsó bástyaként a Bayern München dőlt ki. Pedig a bajor alakulat hazai pályán harcolhatta volna ki a továbbjutást a liverpooli 0–0 után. Azonban az angolok veszélyesebben játszottak és kihasználták ellenfelük hibáit. A németek egyik legrutinosabb játékosa, a századik BL-mérkőzését játszó Manuel Neuer nyitotta a bakik sorát: a 26. percben úgy döntött, kisegíti Virgil van Dijk hosszú indítása után a bajba került Rafinhát, de nem jött be a számítása, mivel a villámgyors Sadio Mané egy bravúros mozdulattal lepördült a kapusról, majd az üresen maradt kapuba ívelt (0–1). Magához tért a Bayern, és még a szünet előtt jött az egyenlítő találat: Serge Gnabry keresztlabdájára Robert Lewandowski érkezett Joël Matip szorításában, a labda végül a védőről került a hálóba – öngól (1–1).

Fordulás után viszont a Liverpool jobban akarta a győzelmet, aminek meg lett az eredménye: James Milner jobb oldali szögletére Virgil van Dijk bólintott rá szépen, Neuernek esélye sem volt hárítani (1–2). A 84. percben pedig Szalah zárta le a meccset, miután az ötösről külsővel nyesett a kapuba (1–3).

A másik ágon a Barcelona is idegenbeli 0–0-ról kezdett odahaza a Lyon ellen, de a Luis Suárezzel szemben elkövetett szabálytalanság miatt elvégzett 11-est Lionel Messi váltott gólra panenkázva (1–0). az első félidőben Philippe Coutinhóval növelte kettőre a katalánok előnyét és eldőlni látszott a meccs (2–0). De hirtelen nagyon izgalmassá vált a mérkőzés, amikor a fordulást követően szépített egy Lucas Tousart-góllal a vendégcsapat (2–1). Megrázta magát azonban Lionel Messi: pár zseniális csel után a hajrára fordulva eldöntötte a mérkőzést egy szép góllal (3–1), majd adott egy gólpasszt Gerard Piquének (4–1) és a csereként beállt Ousmane Dembélének (5–1) is.

Messi 61 Camp Nou-beli BL-találkozóján 62 gólt szerzett, míg a sorozat egyenes kieséses szakaszában 26 találatnál tart, ezzel rekorder, nem mellesleg karrierje során a Barcelona színeiben először lőtt egy mérkőzésen két gólt és adott két gólpasszt is.

Liverpool, Manchester City, Manchester United, Tottenham, Barcelona, Porto, Ajax, Juventus felállásban folytatódik tehát a BL, a negyeddöntő sorsolását pedig pénteken rendezik 13 órától.

Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, visszavágó

Bayern München – Liverpool 1–3 (Matip 39. – öngól, illetve Mané 26., 84., Van Dijk 69.); továbbjutott: a Liverpool, 3–1-es összesítéssel.

Barcelona – Lyon 5–1 (Messi 18., 78. – az elsőt 11-esből, Coutinho 31., Piqué 81., O. Dembélé 86., illetve Tousart 58.); továbbjutott: a Barcelona, 5–1-es összesítéssel.