×
2024. 04 20.

Bajnokok Ligája: Könnyű dolga volt a Paris Saint-Germain-nek

2018.10.04 - 03:53

A labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörének szerdai mérkőzéseinek eredményei, de a játék alapján is kijelenthető, hogy a Paris Saint-Germain-nek volt a legegyszerűbb feladata, ugyanis focileckét adott Párizsban a vendég belgrádi együttesnek.

A franciák az első fordulóbeli fiaskó után erős harci akarattal álltak fel, és a szünetig már néggyel vezettek. Fordulás után Neymar a harmadik gólját is megszerezte a találkozón, majd Mbappé is betalált, így Martin gólja csak sebtapasz volt a Crvena zvezda szett-egyes vereségén.

A csoport másik mérkőzése viszont sokkal szorosabb volt: igaz, a Napoli és a Liverpool is tudása alatt teljesített a második forduló mérkőzésén, végül egy gól döntött, amelyet Lorenzo Insigne jegyzett a rendes játékidő utolsó percében.

Fej-fej mellett

Az A-csoportban körvonalazódni látszik, hogy mely két csapat fog továbblépni a BL-csoportkörből: a Borussia Dortmund és az Atlético Madrid is második győzelmét jegyezte, így a Bruges és a Monaco között az Európa Liga-folyatást érő harmadik hely fog eldőlni.

Madridban az Atlético a papírforma szerint szerzett vezetést Griezmann révén, viszont a belgák meglepetésre egyenlíteni tudott. Fordulás után a világbajnok francia ismét betalált, a ráadásban pedig Koke döntötte el a meccset.

A Dortmund nem a legjobb előjelekkel kezdhette meg a Monaco elleni mérkőzést, a klub ugyanis bejelentette, hogy a hétvégi, Leverkusen ellen megnyert mérkőzésen sérülés miatt lecserélt Christian Pulisic vádliszakadás miatt néhány hét pihenőre kényszerül. Szerdán viszont többet birtokolták a labdát az egész mérkőzésen, és az 51. percben a csereként beállt Jacob Bruun Larsen góljával megszerezték a vezetést. A 20 éves dán szélső sorozatban a harmadik tétmérkőzésén volt eredményes. Az előnyt negyed órával később növelhette volna a német alakulat, viszont Paco Alcácer a felső lécre bombázta a Marco Reus által kiharcolt 11-est. De három perccel később Reus passzát követően már nem hibázott a spanyol támadó. A 3–0-s végeredményt Reus állította be a ráadás percekben.

Tartalékos Tottenham

A B-csoportban a Tottenham hat alapembere, Dele Alli, Christian Eriksen, Vincent Janssen, Moussa Dembélé, Jan Vertonghen és Serge Aurier nélkül fogadta a Barcelonát. Talán ez volt az egyik legfőbb befolyásoló tényezője annak, hogy a katalánok már a 93. másodpercben vezetést szereztek a Wembley Stadionban, a 82 137 néző előtt rendezett mérkőzésen. A szünet előtt Ivan Rakitic növelte kettőre a Barcelona előnyét. Ez a találat viszont bekerül majd a történelemkönyvekbe is: a horvát játékosa volt a Barca 300. BEK/BL-mérkőzésének 600. gólja.

Lionel Messi néhány csodás passza után lőtt két kapufát, majd egy okos gólt, előtte azonban Harry Kane, utána Erik Lamela szintén betalált, azaz nagyon izgalmas lett a mérkőzés hajrája. Végül Messi újabb gólja döntött, Jordi Alba harmadik gólpasszát követően.

A széria másik találkozójának első felében Pablo Rosario, illetve Radja Nainggolan örvendeztette meg a fociszeretőket egy-egy bombagóllal, fordulás után pedig Mauro Icardi döntötte el a meccset, kihasználva egy kapus és egy védelmi hibát.

A csoportban a Barcelona és az Inter is százszázalékos, így első számú favoritok a BL-továbbjutás tekintetében.

Egy gól mindkét meccsen

A D-csoportban, az első forduló egymás elleni meccsén ikszelő alakulatok most nyertek, és átvették a vezetést a kvartett táblázatában. A Porto odahaza verte egy góllal a Galatasarayt, míg a Schalke a hajrában szerzett találattal hozta el a három pontot Moszkvából.

Az európai kupasorozatokban most három hét szünet következik. Ez idő alatt a válogatottak jutnak majd főszerephez a Nemzetek Ligája harmadik és negyedik fordulójának a mérkőzéseivel. A BL-ben október 23-án rendezik a csoportkör harmadik etapját.

Bajnokok Ligája, csoportkör, 2. forduló

A-csoport

Atlético Madrid – FC Bruges 3–1 (Griezmann 28., 67., Koke 90+3., illetve Groeneveld 39.)

Borussia Dortmund – Monaco 3–0 (Larsen 51., Paco Alcácer 72., Reus 90+2.)