2024. 04 18.
Andrea, Ilma

Bajnokok Ligája: minden negyedik hely elkelt

2017.11.23 - 05:41

A Basel labdarúgócsapata egy 89. percben szerzett góllal 1–0-ra legyőzte otthon a Manchester Unitedet a Bajnokok Ligája A-csoportjában, így ebből a kvartettből még egyik gárda sem jutott tovább.

Csak annyi biztos, hogy a Benfica kiesik, és egyik európai kupasorozatban sem folytathatja majd a szereplését.

A B-csoportban a továbbjutást már korábban kiharcoló PSG hazai pályán 7–1-re győzött a Celtic ellen. A skótok rögtön az első percben vezetést szerzett – ez volt a párizsiak első kapott gólja az idei csoportkörben –, de Neymarék kiütéssel reagáltak Moussa Dembélé találatára. A másik meccsen a Bayern drukkerei a magas jegyárak ellen játékpénzdobálással tiltakoztak az Anderlecht otthonában, a mérkőzést amúgy 2–1-re nyerték meg a németek és biztosították helyüket a nyolcaddöntőben.

A hazai pályán játszó Atlético Madrid 2–0-ra legyőzte a Romát, így megmaradt az esélye, hogy bejusson az egyenes kieséses szakaszba. A Chelsea 4–0-ra kiütötte idegenben a Qarabagot, ezzel már továbblépett a C jelű kvartettből. Az azeriek viszont búcsút intenek a további európai kupaszereplésnek.

A Barcelona 0–0-s döntetlent harcolt ki a Juventus otthonában, ezzel megnyerte a labdarúgó Bajnokok Ligája D jelű csoportját. Az olaszok még nem jutottak tovább, az utolsó forduló előtt egy pont az előnyük az Olympiakoszt 3–1-re legyőző Sporting CP-vel szemben. A görög csapat is kiesett.

Bajnokok Ligája, csoportkör, 5. forduló

A-csoport

FC Basel – Manchester United 1–0 (Lang 89.)

CSZKA Moszkva – Benfica 2–0 (Scsennyikov 13., Jardel 56. – öngól)

B-csoport

Paris Saint-Germain – Celtic 7–1 (Neymar 9., 22., Cavani 28., 79., Mbappé 35., Verratti 75., Dani Alves 80., illetve Moussa Dembélé 1.)

Anderlecht – Bayern München 1–2 (Hanni 63., illetve Lewandowski 51., Tolisso 77.)