2024. 04 26.
14 °C

Balkán-bajnok a Vaida, Matei kettős

2016.08.22 - 16:52

Macedóniában Balkán-bajnoki aranyéremmel hangolódtak rá a csütörtökön kezdődő 22 éven aluliak Európa-bajnokságára a szatmárnémeti strandröplabdázó lányok, Vaida Beáta és Adriana Matei. Beáta elmondta, fáradtak, de bizakodva várják az Eb-t.

Folytatja kiváló szereplését a Szatmárnémeti VSK strandröplabda-párosa: a felnőtt bajnoki cím után a 22 éven aluliak Balkán-bajnokságán is aranyérmet szerzett a Vaida Beáta, Adriana Matei páros.

A macedóniai Probistip településen rendezett megmérettetésen Adrian Pricop edző tanítványai vereséggel kezdtek, hiszen a favorit Merve Nezir, Esra Betul Certin párost sorsolták ki nekik az első meccsre. 21:17, 23:21-re nyertek a törökök, tehát a kis-ázsiai páros alaposan meg kellett dolgozzon ezért a győzelméért. A szatmári lányok viszont a továbbiakban már nem hibáztak. A koszovói Ramadini, Mustaf kettős (21:13, 21:12), majd a moldovai Suslova, Bahova páros (21:14, 21:15) is 2–0-ra kapott ki. Az elődöntőben ismét nehéz ellenfél jutott a szatmáriaknak Dimitra Manavi és Ioanna Parisaki révén: 21:18-as görög szettgyőzelemmel kezdődött a meccs, de a folytatásban megmutatta foga fehérjét a Vaida, Matei kettős és 21:16-ra, majd 15:8-ra hozták a következő két menetet. A fináléba ismét a török Nezir, Certin duó jött ellenfélnek, de a két 19 éves lány áthozta az elődöntőbeli lendületét és elképesztő játékkal, végig vezetve két szettben 21:11-re, 21:16-ra nyertek.

„Körülbelül két hete helyet cseréltünk, most én játszok jobb oldalon, és elég nehéz volt megszokni ezt a felállást — nyilatkozta a Szatmári Friss Újságnak Vaida Beáta. — De a jövőben így jobb lesz nekünk, kell ez a kis csere” — folytatta. A fiatal, tehetséges sportoló ugyanakkor panaszkodott egy kicsit a pálya minőségére is, szerinte nehezen alkalmazkodtak a körülményekhez, ezért veszítették el az első meccset. „A pálya kissé furcsa volt számunkra, például más minőségű volt a homok. De sikerült alkalmazkodni. Az elődöntő volt talán a legnehezebb, de sikerült behozni a görögöket és nyerni 2–1-re. A döntő meg elég egyértelmű volt, mivel nagyon akartuk a bajnoki címet és volt egy kis időnk a taktika kidolgozására is. Tudtuk, hogy mi hiányzott a játékunkból az első meccsen — tette hozzá Beáta — Úgy érzem, hogy ez a siker pszichikai is nagyon fontos volt számunkra, mivel még nincs meg a kellő önbizalmunk a csere miatt” — folytatta.

Beátának és Adrianának ez idén már a második érme a Balkán-bajnokságon, mint ismeretes, májusban Szatmárnémetiben zártak a második helyen a a felnőttek versenyében.

A macedóniai férfi torán egyébként a Lucian Bădiceanu, Robert Vîrlan kettős bronzérmet szerzett.

„Ez egy remek szereplés volt a Balkán-bajnokságon. A lányok hozzák jó formájukat, amely mindenképpen biztató az U22-es Európa-bajnokság előtt. Magabiztosan utazunk Görögországba, ahol egy jó eredményben bízok” — mondta Pricop.

A 22 éven aluliak kontinentális bajnoksága csütörtökön kezdődik Szalonikiben. A román csapat nincs a favoritok között, 30-ból az utolsó helyre van sorolva. Ez érthető, ugyanis korábban nem szerepeltek ebben a korosztályban Eb-n, ugyanis Vaida Beáta és Adriana Matei sem töltötte még be a 20. életévét. „Én remélem, hogy továbbjutunk a csoportból” — ecsetelte a célt Beáta, aki elismerte, sokat kivett belőlük a macedóniai torna, illetve az utazás, de bízik abban, hogy kellően frissek lesznek a csütörtöki rajtig.