2024. 04 20.
3 °C

Balkán-bajnok lett a Matei, Vaida kettős

2017.10.02 - 15:57

Újabb sikert könyvelt el a Szatmárnémeti VSK női röplabdacsapata, Adriana Matei és Vaida Beáta: a törökországi Bursa településen megnyerték a felnőtt nők Balkán-bajnokságát.

Adrian Pricop edző tanítványai idén Európa Kupa-szatelliten szereztek arany- és ezüstérmet, 22 évesek Európa-bajnokságán a második helyen zártak, kontinentális régió-tornán szereztek aranyérmet, cseh bajnoki bronzérmet és román bajnoki címet szereztek, Törökországban egy hóröplabda-tornát is megnyertek. A múlt hétvégi Balkán-bajnokságon pedig magasan az első számú favoritoknak számítottak, viszont az eredmények alapján úgy tűnik, hogy kissé kifáradtak a lányok. A csoportkörben a koszovói és bolgár ellenfeleiket viszonylag könnyen verték 2–0-ra, a főtáblán viszont mindhárom találkozójukon ráadás szettre volt szükség a továbbjutáshoz. A görög Dimitra Manavi, Aliki Alexandra Spiliotopoulou ellen 18:21, 21:16, 15:5-ös menetek után nyertek. Az elődöntőben megismétlődött a tavalyi, Szatmárnémetiben rendezett Balkán-bajnoki döntő, hiszen az akkori győztesek, a szerb Milena Matic, Marija Milosevic volt az ellenfél. Rendkívül kiélezett csatában Adriana és Beáta visszavágtak egy közel egy órás meccsen: 19:21, 21:19, 15:13 volt a három szett eredménye, így a szatmáriak zsinórban második éve játszhattak döntőt. A torna harmadik számú favoritjai, a görög Panagiota Karagkouni, Konstantina Tsopoulou páros sem adta könnyen magát, de a Pricop-csapat három szett után (16:21, 25:23, 15:12) ezt a meccset is behúzta, így először állhatott a felnőttek Balkán-bajnokságán a dobogó legfelső fokára.