×
2024. 03 29.

Baranyai Dóra tornagyőztes Budapesten

2014.12.23 - 19:37

A selejtezőkből indulva a döntőig menetelt a szatmárnémeti teniszező egy rangos budapesti tornán. A főtáblán kiemelt sportolót búcsúztatott, ugyanakkor két meccset tie–breakkal nyert meg.

Aranyéremmel tért haza Budapestről a Szatmárnémeti For 4 Sport teniszezője, Baranyai Dóra. Kozán Attila edző tanítványa Hungaro Casing Kupa 12 éves lányok tornáján a selejtezőkörből indulva állhatott végül a dobogó legfelső fokára, közben sokkal rutinosabb ellenfeleket búcsúztatva. Az első főtáblás mérkőzésén összekerült a torna negyedik kiemelt teniszezőjével, Mogyorósi Kornéliával, akit 6:2, 6:3 arányban vert, a következő körben pedig rövidített játszmáig jutva győzte le Kolok Dorkát. Az elődöntőben a második kiemelt Nagy–Békési Lilianna betegség miatt visszalépett, így a szatmári lánynak volt ideje alaposan felkészülni a döntőre, amit Mihálka Zsófiával játszott le. Egy 5:7-es vesztes első szett után 6:4-re hozta a második játszmát, így újabb tie–break következett Dórának, amit 11–9-re megnyert, így győztesként zárta az évet.

Kozán Attila lapunknak elmondta, az Europe Tennis Center salakpályáján rendezett pontozó nemzetközi korosztályos versenyen több mint száz induló volt. Hozzátette, Baranyai Dóra eredménye azért is kiemelkedő, mert rövid idő alatt sikerült elérnie arra a szintre, hogy rangos ellenfelekkel szembe szállva győzni tudjon, így a következő év a mostaninál is eredményesebb lehet. „Dóra jövőre is ebben a korosztályban versenyzik. Nagyon gyorsan tanul és fejlődik, ezért biztos vagyok benne, hogy 2015-ben az ideinél is jobb eredmények jöhetnek” – értékelt Kozán, akit elkísért a versenyre Csaholczi Arnold is, azonban a nyolcaddöntőben vereséget szenvedett a torna hetedik kiemelt teniszezőjétől, Kisantal Dominiktól, a torna végső ezüstérmesétől.

„Mindent egybevéve szerintem egy eredményes évet zártunk. Az edzéseket természetesen folytatjuk, hiszen januárban már kezdődik az idény, és remélem, hogy 2015 végén a mostaninál is jobb lesz a mérleg” – folytatta Kozán Attila.