2024. 04 16.
Csongor

Baranyai és Csaholczi bronzérmes Budapesten

2015.02.17 - 19:51

Két bronzéremmel tértek haza a Szatmárnémeti For 4 Sport teniszezői a Budapesten rendezett korosztályos versenyekről.

Baranyai Dóra, aki egy fehérgyarmati egyesület színeit képviseli a magyarországi tornákon, párosban, oldalán Bodó Blanka Fruzsinával (Achilles SE) a harmadik helyen zárt a 12 évesek küzdelmében. Talán szebben is csilloghatott volna az érem, amennyiben a szatmári lány betegség miatt nem kényszerült volna feladni a versenyt. Dóra ugyanis ezt megelőzően a korosztály egyéni versenyében is megküzdött. A főtáblás sorsolás azonban nem kedvezett neki, ugyanis a nyolcaddöntőben – egy három szettben megnyert első fordulós meccs után – összekerült a Real Kupa első számú favoritjával, Szabanin Natáliával (Achilles SE), akitől 7:2 (2), 6:1 arányban kapott ki.

Ezzel párhuzamosan zajlott a 16 éves fiúknak a Park Kupa. Csaholczi Arnold is a fehérgyarmati klub színeiben mérkőzött és az elődöntőig menetelt. A torna második számú favoritja, a Park Kupa végső győztese, Törőcsik Ádám (MESE) 6:1, 7:5-re győzött Kozán Attila edző tanítványa ellen, így a szatmári srác a harmadik helyen zárt.

Baranyai Dóra egyébként újabb pontokat szerzett ezzel a magyar ranglistán, ezzel már az első tizenötben van a 12 éves lányok között.