×
2024. 04 25.

Bartincki Európa–bajnok lett Lettországban

2015.04.21 - 10:13

Európa–bajnokságot nyert a lettországi Daugavpils településen a Nagykárolyi Karate Do B.F.K.S. sportolója, Bartincki Attila.

A nem olimpiai sportágakban a megye legjobbja Románia 16–21 évesek vegyes kumitecsapatával bizonyult a mezőny legjobbjának. Sensei Gheorghe Dărăban edző tanítványa az egyéni versenyben is érmes lett: az ifjúsági korosztály –60 kilogrammos súlycsoportjának kumite megmérettetésén a második helyen zárt, míg a korosztály kata versenyszámában bronzérmet szerzett. A dobogó harmadik fokára állhatott fel a nagykárolyi egyesület edző–versenyzője is: Ingrid Engber a veterán nők kumite próbájában szerzett bronzérmet.

Ezek az eredmények is hozzájárultak, hogy a Shihan Aurel Pătru érdemes edző által vezetett román válogatott a jelenlevő húsz ország küldöttsége közül a legjobbnak bizonyuljon. A nagykárolyi egyesület egyébként további négy karatékát adott még a válogatottnak: Knecht Patrikot, Medvei Edvint, Hurezan Sergiut és Maurer Alexet. A Karate Do B.F.K.S. sportolót elkísérte Lettországba az egyesület elnöke, dr. Fazekas György Zoltán, és alelnöke, Bartincki Lajos, illetve sensei Gheorghe Dărăban is. Valamennyien köszönetet mondanak a támogatóknak, illetve várják az érdekelteket az edzésekre, amelyeket minden héten hétfőn, szerdán és csütörtökön rendeznek 18 órától a helyi 3-as Számú Általános Iskolában.