×
2024. 04 24.

Bayern-gála Londonban

2020.02.26 - 02:05

A Bayern München gyakorlatilag készülhet a labdarúgó Bajnokok Ligája negyeddöntőjére, mivel a 16 között zajló párharc első felvonásán Serge Gnabry (képünkön) és Robert Lewandowski remeklésének köszönhetően 3–0-ra legyőzte Londonban a Chelsea-t.

A lengyel klasszis az idénybeli 11. BL-gólját szerezte meg, ezzel újra egyedül áll a góllövőlista élén, és 673 perc után talált be ismét a kieséses szakaszban.

A visszavágón a Chelsea nem számíthat Jorginho és Marcos Alonso szolgálataira: előbbi „besárgult”, míg utóbbi lebokszolta ellenfelét. Bár az esetet nem látta a játékvezető, a videóbíró segített, így a londoniak játékosa ki lett állítva.

A nap másik mérkőzésén a Napoli 1–1-re végzett hazai pályán a Barcelonával. Az olaszok vezető gólját Dries Mertens jegyezte, és ezzel találattal lett a Nápoly gólrekordere, beérve a 121 gólos Marek Hamsíkot (Maradona 115-ig jutott).

Arturo Vidal izgalmasabbá tette a mérkőzés hajráját egy fölöslegesen összehozott kiállítással. Ezzel viszont nem várt probléma elé állította Quique Setiént, az FC Barcelona vezetőedzője ugyanis a hazai visszavágóra a felnőttcsapat mezőnyjátékosai közül várhatóan csak tíz futballistára számíthat – jelen állás szerint: Sergio Busquets és Arturo Vidal eltiltás miatt pihen, Luis Suárez és Ousmane Dembélé még sokáig harcképtelen lesz sérülés miatt, Jordi Alba és Sergi Roberto nem biztos, hogy felépül a visszavágóra, Gerard Piqué pedig bicegve hagyta el a pályát szerdán.

A visszavágó viszont március 18-án lesz, addig sok minden megtörténhet.

Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, 1. mérkőzés

Chelsea – Bayern München 0–3 (Gnabry 51., 54., Lewandowski 76.; kiállítva: Marcos Alonso, 83. perc – Chelsea).

Napoli – Barcelona 1–1 (Mertens 30., illetve Griezmann 57.; kiállítva: Arturo Vidal, 89. – Barcelona).