×
2024. 04 25.

Bedarálta a Szatmárnémeti VSK a Temesvári Danziot

2012.11.25 - 20:40

Harminc ponttal verte vasárnap a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata a Temesvári Danziot, a Nemzeti Liga 12. fordulójának meccsén. Khadijah Whittington súlyosan lesérült, legalább egy hét pihenő vár rá, de remélhetően az ICIM elleni kupameccsig felépül.

Sima győzelmet aratott a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata a Temesvári Danzio ellen, a Nemzeti Liga 12. fordulójának a mérkőzésén. Dan Fleşeriu, a hazai együttes edzője a kezdésre az Anemarie Părău, Orosz Andreea, Utahya Drye, Dara Kovacsevics, Shanika (Nip) Freeman ötöst küldte a pályára, de a vendégek az első két percben Tiffany Brown triplájával, majd Adina Stoedin duplájával nyitottak, és vették át a vezetést (2–5). Kovacsevics és Nip pontjaival egy perccel később fordított a VSK (8–5), de 13–13-ig a „rózsaszín párducok” jól tartották magukat. Jöttek a kispadról is a szatmári pontdobók, Italee Lucas egy hármassal kezdett, és egy 9–0-ás sorozat után már meglett a biztonságos VSK–előny (22–13). Dan Ionescu, a temesváriak edzőjének időkérése után még faragott a hátrányból a vendégcsapat, a pihenőig kettőt (28–21), de a 12. percig sikerült háromra tornázni a különbséget (28–25). Eljött Fleşeriu ideje, hogy taktikai megbeszélésre hívja a tanítványait, ugyanis a VSK játékosai kissé korán vették lazára a tempót. A 18. percig kellett várni, míg a szatmári lányok magukhoz tértek, ekkor Ane triplája és Khadijah (KD) Whittington blokkja ólmot öntött a bánsági játékosok lábába, és fél perccel a szünet előtt 48–30 lett az állás.

Fordulás után sem tértek magukhoz a vendégek, ugyanis a 23. percig már huszonegyre növelte előnyét a VSK (55–34). Ismét ellazultak a „piros–fehérek”, így magukra húzták az ellenfelet (57–41; 25. perc). Az „ébresztő” után Rada Giurgiu zsinórban kétszer is betalált távolról, majd Drye duplája és Lucas triplája huszonnyolcra növelte az különbséget (69–41). A harmadik negyed utolsó másfél perce ismét a Danzioról szólt (69–47), de a hátrányuk már nagy volt, és fel is adták a küzdelmet. A 38. percben Rada keze ismét elsült távolról (89–59), majd Szmutku Renáta szabaddobáspontjaival a VSK beállította a meccs legnagyobb különbségét, a harmincnégy pontot (93–59), a végére ebből a hátrányból faragott a Bega–parti ellenfél.

„Egy nehéz meccs volt, mivel a lányokat nehéz volt motiválni, nem akartunk meglepetést. Tudtam, hogy egy szívós csapat a temesvári, de megleptek azzal, hogy a vártnál hamarább adták fel a harcot. Szerintem a temesvári visszavágó sokkal nehezebb lesz” – értékelt a végén Fleşeriu, aki aggódik KD egészségi állapota miatt. Az amerikai légiós a 27. percben sérülten hagyta el a pályát, és mint kiderült, egy régi térdsérülése újult ki. „Remélem felépül tíz nap alatt, ugyanis egy nehéz meccs vár ránk, az aradiakkal játszunk kupameccset” – mondta a szakvezető.

Addig a VSK lejátssza a FIBA Európa Kupában az utolsó csoportmeccset, csütörtökön 18 órától az orosz válogatott játékosokkal tűzdelt Csevakata Vologda érkezik az Ady Endre utcai sportterembe.

Női kosárlabda, Nemzeti Liga, 12. forduló

Szatmárnémeti VSK – Temesvári Danzio 96–63 (28:21, 20:11, 21:15, 24:16).

VSK (pontok száma, lepattanók, gólpasszok): Drye (6, 7, 5), Orosz (7, 2, 1), Szlimák (0, 3, 3), Szmutku (7, 1, 0), Ivan (6, 2, 1), Kovacsevics (16, 5, 2), Nagy (0, 2, 0), Giurgiu (9 – 3x3 pontos; 1, 0), Whittington (6, 6, 1), Părău (10 – 1x3; 4, 2), Freeman (13, 8, 2), Lucas (13 – 3x3, 5, 1).

Fotó: Virág Botond