×
2024. 03 29.

Bedarálták a vásárhelyieket

2013.01.23 - 18:57

Negyvennyolc ponttal verte a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata a vendéglátó Marosvásárhelyi Nova Vita együttest, a Nemzeti Liga tegnapi, hétközi fordulójának a szerdai mérkőzésén.

Úgy tűnik, hogy magára talál a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata, ugyanis a szerdai bajnoki találkozón sem okozott gondot a Dan Fleşeriu, Cecilia Nastor edzőpáros tanítványainak, hogy begyűjtsék a két pontot. Bár a szakvezetés kicsit tartott a Marosvásárhelyi Nova Vitától, a lányok negyvennyolc ponttal verték a vendéglátóikat. Ez elsősorban a második félidőben nyújtott teljesítménynek köszönhető, amikor a VSK alapötöse (Orosz Andreea, Anemerie Părău, Utahya Drye, Khadijah Whittington, Shanika „Nip” Freeman) magasabb sebességi fokozatra kapcsolt. Addig a szatmáriak „melegítettek”, de ugyanakkor sok volt a hiba is a játékban. Így a hazaiaknak az első percben még arra is volt alkalmuk, hogy két alkalommal vezessenek az eredményjelző táblán (2–0, 4–2). De a 4. percben Orosz Andi és Nip pontjaival átvette a vezetést a VSK (4–6), és innen már ki sem engedték a kezükből az irányítást. A 7. percben KD Whittington már nyolcra növelte az előnyt (8–16), majd Florentina „Pici” Ardelean szabaddobásai után tizenhárom pont lett a különbség a 15. percben (17–30). Ebből a hátrányból még ledolgoztak keveset a hazaiak, és a második félidő 29–36-os állásról kezdődhetett. Ane Părău nyított, majd Drye, KD Whittington és Orosz Andi és „Nip” Freeman kevesebb mint öt perc alatt visszaállították a tizenhármas előnyt (36–49). A folytatás sem maradt el, és a harmadik negyed végéig „bezárták a kaput” a vásárhelyeik előtt, de túloldalt potyogtak a pontok, így huszonötös előnyt gyűjtött be a VSK az utolsó tíz percre (36–61). A negyedik negyedet „Pici” Ardelean, Szlimák Hajnalka, Monica Ivan, Dara Kovacsevics, Rada Giurgiu felállásban kezdte a szatmári csapat, sok volt a pontatlan dobás, de a különbség mégsem csökkent, igaz, számottevően sem nőtt. A 35. percben Giurgiu triplája is betalált, így kedvet kapott „Pici” Ardelean is távoli kísérletezésre: fél perc alatt kétszer is pontosan „sült el a keze”, és ezután a Nova Vita játékosai „le is tették a fegyvert”. Az utolsó öt percben már csak szatmári pontokat kellett jegyezni, és egy 21–0-s végjátékkal 90–42-es állásnál szólalt meg a meccs végét jelentő sípszó.

„Az első félidőben lazán vették a lányok az ellenfelet, ezért kicsit izgultunk, nehogy megismétlődjék az alexandriai meglepetés. De szerencsére a szünetben összeszedték magukat a játékosok, és egészen más hozzáállással jöttek ki a pályára. Az utolsó húsz percben ismét azt játszották, amit a legjobban tudnak – mondta lapunknak Florin Mureşan, a VSK kosárlabda szakosztályának a vezetője. – Bízom benne, hogy a mai (szerda – szerk. megj.) és a szombati győzelem önbizalmat ad a lányoknak, és ezen a hétvégén legyőzzük a gyulafehérváriakat is, az nagyon fontos meccs, meg kell nyerni” – folytatta.

Mint ismeretes, a VSK az elmúlt szombaton a Kolozsvári U-t 95–49 arányban verte, ezen a hétvégén pedig a Nemzeti Liga negyedik helyén tanyázó Gyulafehérvári CSU látogat majd a szatmárnémeti Sportlíceum Ady Endre utcai sporttermébe.

Női kosárlabda, Nemzeti Liga, alapszakasz, 18. forduló

Marosvásárhelyi Nova Vita – Szatmárnémeti VSK 42–90 (10:18, 19:18, 7:25, 6:29)

VSK (pontok száma, lepattanók, gólpasszok): Ardelean (17 – 3x3 pontos; 1, 6), Drye (13, 9, 6), Orosz (10, 5, 2), Szlimák (5 – 1x3; 3, 5), Ivan (10, 5, 2), Kovacsevics (8, 4, 0), Giurgiu (7 – 1x3; 4, 2), Whittington (6, 2, 3), Părău (1, 3, 2), Freeman (13, 8, 1).

Fotó: Dan Bale