Behúzták a nagyváradi meccset is a röplabdázó lányok
Utoljára módositva: 2014-01-26 14:46:44

0–1-ről fordítottak és nyertek rendkívül szoros játszmákban a Szatmárnéemti ADEP–VSK női röplabdázói.

A felnőtt bajnokságban remekül teljesítenek a lányok

Rendkívül szoros mérkőzésen sikerült pontokat szereznie a Szatmárnémeti ADEP–VSK női röplabdacsapatának a Nagyváradi CSU otthonában rendezett bajnokin. Az alapszakasz 7. fordulójának találkozóján Adrian Pricop edző tanítványai 3–1-re nyertek.

A házigazdák kezdtek jobban és 25:22-re megnyerték az első szettet. A folytatásban sem volt egyértelmű egyik csapatnak a fölénye sem, de jobb adogatásokkal, pontosabb ütésekkel és rendkívül fegyelmezett védekezéssel sikerült egyenlíteni (23:25). Az ellenfél kifáradhatott, ugyanis a harmadik játszmában hamar feladták a csatát. Az utolsó pihenőig kiegyenlített volt a csata, de a hajrában a szatmári lányok jobban bírták a strapát és 2–1-re fordítottak (18:25). Felrázta a szettvereség a váradiakat és negyedik menetben ismét remek teljesítményt nyújtottak. Alaposan megdolgoztatták az ADEP–VSK tizenéves játékosait, akik nem engedték ki a kezükből a győzelmet és behúzták az utolsó játszmát is, 23:25-ös eredménnyel megnyerték a meccset.

„Nagyon nehéz volt a meccs egy sokkal érettebb csapattal szemben. Mi is vezettünk, ők is vezettek a játszmákban, de a tanítványaim remek teljesítményt nyújtottak” – dicsérte 16–18 éves játékosait Pricop. A találkozó legjobbja Vaida Beáta volt, aki 23 pontot szerzett csapatának szombaton, Adriana Matei pedig tizenhatszor pontozott Nagyváradon. Az együttes hasonlóan jó teljesítményére február 1-én is szükség lesz, amikor a Karánsebesi CS Banatul érkezik ellenfélnek a Both Katalin Sportteremben. „Erősített a bánsági csapat, így az eddigi legkeményebb összecsapás vár a tanítványaimra. Ha úgy harcolnak, mint Nagyváradon, akkor behúzhatjuk a következő bajnokit is” – mondta a szakvezető.