×
2024. 04 19.

Behúzták a Rapid elleni meccset

2014.11.19 - 13:36

Huszonhét pontos győzelmet aratott szerdán Bukarestben a Rapid ellen a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata úgy, hogy már az első tíz perc után húsz pontos volt a szatmári előny.

A Bukaresti Rapidon „bosszulták meg” a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdázói az elmúlt szombati, sepsiszentgyörgyi fiaskót, és lemosták a pályáról ellenfelüket a szerdai bajnoki mérkőzésen. Adriana Pricop vezetőedző tanítványai a 12. forduló találkozóján másfél perc után már 6–2-re vezettek Orosz–Oláh Andreea és Toccara Ross pontjaival, majd Tarţa–Laza Enikő és Flavia Ferenczi tripláival a hatodik percben 6–25-ös állást mutatott az eredményjelző a bukaresti sportteremben. Bianca Voica és Laurenţia Manta viszont a meccs elején nem voltak formában, csak félig értékesítették a szabaddobásaikat, így „csak” húsz pontos előnnyel zárt a VSK az első negyed végén (33–13). A folytatásban alábbhagyott a lendület, így a „vasutasok” a 14. percig felzárkóztak tizenötre (35–20), de amint a szatmári csapatkapitány, Orosz–Oláh Andi rákapcsolt, ismét beállt a megnyugtató for (19. perc, 53–21).A szünetig ismét faragott a hátrányból az ellenfél (53–25), de a fordulás után Andinak és Rossnak másfél perc is elég volt, le „lecsillapítsa a kedélyeket” (62–25). csak Andreea Cutău triplája vitte harminc alá a Rapid hátrányát a harmadik negyed utolsó másodpercében (67–38), majd az utolsó felvonásban huszonötre is felhozta a csapatát (67–42). Mihaela Constantinnak egy triplával sikerült még huszonkettőre tornázni a Rapid hátrányát (36. perc, 75–53), de fél perccel a vége előtt Voica még betalált távolról, így 88–61-re győzött a VSK.

Ez volt a szatmári csapat idénybeli negyedik győzelme, de a nyolc vereséggel marad a táblázat alsó részén, a tizedik pozícióban. Egy esélye van a Pricop–csapatnak, hogy feljebb kapaszkodjon egy helyet az őszi fordulók végén, ehhez viszont szombaton le kell győzni a Both Katalin Sportteremben a vendég Marosvásárhelyi Nova Vitát, amely idén erősebb, mint az elmúlt idényben.

Női kosárlabda, Nemzeti Liga, alapszakasz, 12. forduló

Rapid – Szatmárnémeti VSK 61–88 (13:33, 12:20, 13:14, 23:21).

VSK (pontok száma, lepattanók, gólpasszok): Adams (7, 13, 7), Orosz–Oláh (19, 1, 6), Voica (15, 4, 2), Szmutku (2, 6, 2), Ferenczi (8, 3, 4), Vasile (0, 1, 0), Manta (6, 9, 0), Radovics (4, 7, 1), Tarţa–Laza (12, 0, 3), Ross (15, 4, 1).