erős felhőzet
1USD = 4.66 RON

Behúzták a röpisek a bányaiak elleni bajnoki mérkőzést

2014.01.19 - 13:58

Nehezen hangolódtak rá a játszmákra a szatmári röplabdázó lányok, végül mindhárom szettet megnyerték a nagybányaiak elleni bajnokin.

A 3-0-s végeredmény ellenére nem mondhatja el a Szatmárnémeti ADEP-VSK női kosárlabdacsapata, hogy sétagalopp volt a Nagybányai CNE CSS2 elleni győzelem. A máramarosi gárda ugyanis alaposan megdolgoztatta Adrian Pricop edző tanítványait, a szombati, szatmárnémeti másodosztályos felnőtt bajnoki mérkőzésen.

Mindhárom szettben a vendégeké voltak az első pontok. Az első felvonásban 0-2-ről zárkóztak fel a szatmári lányok 4-4-re, Molnár Alexandra ászaival és bombalövéseivel pedig nem tudtak mit kezdeni a nagybányaiak. 10-9 állásnál lendültek bele a szatmári lányok és fokozatosan növelték a különbséget. Az ellenfél edzője félperces időkérésekkel próbálta felrázni lányait, de a eredménytelenül, az első játszámát 25-12-re hozták Pricop tanítványai.

A második szett 0-3-as hátrányból "kezdődött" az ADEP-VSK-nak. Rengeteg hibával játszott mindkét csapat, sok szerva a hálón akadt el. 6-6-ról 7-6-ra vezettek a szatmári lányok, viszont a hazaiak hibáival a máramarosiak ismét előnyhöz jutottak (9-10). Molnár újabb ászával ismét átvette a vezetést a Pricop-csapat (15-14) és innen már nem fordult a helyzet. Bár az ellenfél tartotta magát egy pontra, a hajrában a hazaiak jobban bírták a nyomást, Molnár és Vaida Beáta lezárták a meccset (25-19).

A harmadik menet is bányai előnnyel indult (1-3), de Natalia Preda pontjával egyenlített az ADEP-VSK (5-5). 8-7-től ismét a hazaik játszottak pontosabban, és 1 óra 10 perc után 25-13-nál lezárták a meccset.

"Az erőnléti felkészülés döntött ezen a meccsen. Nagyon nehéz dolgunk volt, de gratulálok a lányoknak, megérdemelten nyertünk" - nyilatkozta Pricop, akinek tanítványai jövő hét szombaton a Nagyváradi CSU otthonában lépnek pályára a felnőttek másodoszotályos második visszavágó-mérkőzésén.