2024. 04 27.
4 °C

Behúzva a második Európa Kupa-siker

2012.11.22 - 20:57

A vártnál talán kicsit nehezebb született meg a Szatmárnémeti VSK kosárlabdacsapatának a második győzelme a FIBA Európa Kupa csoportkörében, hiszen a dán ellenfél nem adta könnyen magát.

Szívós csapatot vert meg csütörtökön a FIBA Európa Kupa utolsó előtti csoportmeccsén a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata, ugyanis a vendég SISU Gentofte nem adta olyan könnyen magát, mint ahogy arra valószínűleg sokan számítottak. A dánok „elaludták” a rajtot, és erre – amint az a végén kiderült – ráment a meccsük is. Az Orosz Andreea, Anemarie Părău, Szlimák Hajnalka, Dara Kovacsevics, Utahya Drye ötössel kezdő VSK három perc alatt nyolc pontra vitte a szatmári előnyt (10–2), az első pihenőig pedig tizennégyre nőtt a fór (28–14). Az előnyt a 14. percig tizenkilencre növelte a szatmári csapat (37–18), amikor rákapcsoltak a „vikingek” is. Hrannar Holm vezetőedző szoros védelmet rendelt a lányaitól, már a szatmári térfélen letámadták a VSK-t, és ez megzavarta a hazaiak játékát. Sok eladott labda, hibás passzok, pontatlan dobások jellemezték a szatmári játékot, míg a dánok fokozottan faragták a hátrányukat, a szünetig nyolcra (42–34). Fordulás után is a SISU tűnt biztosabbnak a pályán, így a 22. percben már csak négy pont maradt a VSK előnyéből (42–38). Ekkor végre Ane is betalált, majd Kovacsevics, Drye és Andi sorozata visszaállította a biztonságos előnyt (50–38). De Hrannar Holm időt kért, és ez jót tett a csapatának, ugyanis azonnal elvágta a szatmári lendületet. A 28. percben ismét felzárkózott a SISU (57–50), és még Kovacsevics duplája, és Ane távoli találata sem zavarta meg őket (62–50), ugyanis a negyed végére ismét hétre faragták a hátrányukat (62–55). Nem volt idő a lazításra az utolsó tíz percben sem, ugyanis a SISU Gentofte végig a VSK nyomában volt. A 34. percben már csak hat pont maradt a szatmári előnyből (67–61), amikor egyperces taktikai megbeszélésre hívta a csapatát Dan Fleşeriu vezetőedző. Sikerült felrázni a lányokat, és az ellenfél lendületét is elvágták, Drye és Italee Lucas pedig kiváló utolsó öt percet produkálva visszahozták az előnyt, amit már nem engedtek ki a kezükből. A dánok az utolsó sípszóig harcoltak, de a hátrány már túl nagy volt, végül a VSK tizenhárom ponttal nyert (86–73), ezzel a második „európai sikert” jegyezve. A szatmáriak ugyanis oda–visszavágón verték a dánokat, és ezzel az A csoportban a harmadiknál nem végezhetnek rosszabb pozícióban.

Jövőhét csütörtökön az éllovas orosz Csevakata Vologda ellen zárja európai szereplését a VSK, de addig még vár egy nehéz mérkőzés Fleşeriu csapatára, ugyanis vasárnap 18 órakor az Ady Endre utcai teremben a Temesvári Danzio érkezik, bajnoki találkozóra.

Európa Kupa, A csoport, 5. forduló

Szatmárnémeti VSK – SISU Gentofte 86–73 (28:14, 14:20, 20:21, 24:18).

VSK (pontok száma, lepattanók, gólpasszok): Drye (20, 6, 6), Orosz (13 – 1x3 pontos; 3, 4), Szlimák (2, 3, 1), Szmutku (2, 0, 0), Ivan (2, 1, 0), Kovacsevics (16, 8, 1), Giurgiu (6 – 2x3; 2, 2), Părău (7 1x3; 3, 8), Lucas (18 – 1x3; 1, 1).

SISU: Lund (6, 1, 0), Tyggedsson (13, 1, 0), Blands (16, 11, 5), Soltau (0, 2, 0), Duelund (2, 2, 1), Knudsen (0, 0, 1), Malone (21, 9, 2), Dyszkant (9, 2, 2), Reshard (9, 2, 2), Joergensen (6, 3, 1).

A csoport másik mérkőzésén: Csevakata Vologda – Basket Lattes Montpellier Agglomeration 69–67.

A csoport állása: 1. Csevakata 9 pont, 2. BLMA 9, 3. VSK 7, 4. SISU 5.