2024. 04 25.

Berei Lénárd a legjobb birkózó

2013.12.27 - 15:05

Elkészítették a megye legjobb öt birkózójának a rangsorát, első lett Berei Lénárd.

Berei Lénárd a legjobb szatmári birkózó – derült ki a Szatmárnémeti SK–Erdődi Cetate és a Szatmá Megyei Birkózók Egyesületének (AJ Lupte) táblázatából. Daniel Chiorean, az AJ Lupte elnöke elmondta, hogy a klub edzőpárosával, Szabó Ferenccel és Tudor Barbullal közösen elkészített rangsorban nem volt kérdéses, hogy a 100 kilogrammos súlycsoportban a 16 éven aluliak bajnoka, illetve a 18 éven aluliaknál egyéni ezüst– és csapataranyérmes birkózó zár majd az élen. A kadett korosztályos válogatott sportoló hazai és nemzetközi tornákon is remekelt.

A junior–válogatott Szabó Krisztián zárt a ranglista második helyén, aki a 18 éven aluliak 76 kilogrammos súlycsoportjában bajnoki ezüstérmet szerzett 2013-ban. A 35 kilósok 16 éven aluliak bajnoka, illetve a 14 éven aluliak ezüstérmese, Marian Zaha foglalja el a képzeletbeli dobogó harmadik fokát, a negyedik helyen pedig Sabinel Lobonţ, az 53 kilogrammos kadettek és 16 éven aluliak bajnoki bronzérmese zárt. A „top ötöst” Andrei Buzilă zárja, aki a 42 kilogrammosok 16 éven aluliak bajnokságát nyerte meg, illetve bronzérmet szerzett az U14-es korosztályos országos küzdelemben.

„Természetesen ennél hosszabb listát is készíthettünk volna, mert szerencsére egyre több gyerek űzi ezt a sportágat, és nagyon sok a tehetséges birkózó közöttük” – mondta Chiorean, aki hozzátette, hogy a sportolók csütörtökön és pénteken a madarászi edzőközpontban dolgozták le edzéssel a karácsonyi fölösleges kilókat, majd egy rövid vakáció után január 3-án kezdik a felkészüléseket a 2014-es versenyekre. „Merész, de nem megvalósíthatatlan célt tűztünk ki magunk elé 2014-re: júniusban aranyéremmel szeretnénk hazatérni a kadett korosztályos Európa–bajnokságról” – ecsetelte a terveket Barbul, aki edzőtársával, illetve az AJ Lupte elnökével együtt szeretne köszönetet mondani azoknak, akik az év folyamán segítették és támogatták őket.