Ervin
3 °C

Beszámított vereség

2012.03.22 - 12:42

Tíz pontos vereséget szenvedett a Szatmárnémeti VSK kosárlabdacsapata Gyulafehérváron, az A-osztály alapszakaszának utolsó előtti fordulójában.

Tíz ponttal verte tegnap a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapatát a szatmárnémeti Éles Péter által menedzselt, illetve a szatmárnémeti ifj. Tarţa Enikővel erősített Gyulafehérvári CSU. Azonban Dan Fleşeriu, a VSK edzője számolt ezzel a vereséggel, ugyanis ezáltal a szatmári együttes megőrzi 6. pozícióját a táblázatban, és amennyiben a rájátszás negyeddöntőjében sikerül legyűrnie (ismét) a CSU együttest, akkor a következő körben valószínűleg az Aradi ICIM lesz az ellenfél a döntőbe jutásért.

A mérkőzést egyébként a várakozáson alul kezdte a VSK. Az elején csak Shanika Freeman kosara talált be, így 6. percben a vendéglátók már 14–2-re vezettek. Az első pihenőig sikerült hétre letornázni a hátrányt (20–13), viszont a 15. percben már tizenkilenccel vezetett a CSU (37–18). Ebből is sikerült keveset faragni a szünetig, így 43–30 állásnál vonult negyedórás pihenőre a két csapat.

Statisztikák

Az első két negyed mérlegét tekintve a VSK statisztikája meglepően gyenge eredményeket mutatott, elsősorban a lepattanók (5 támadó + 11 védekező helyzetben megszerzett lepattanó a CSU-nak, 2+5 a VSK-nak) és a gólpasszok (16 – 5) számát illetően. A dobásoknál sem állt jobban a szatmári csapat, inkább a távoli lövéseket gyakorolták a „piros–fehérek” (2 kísérletből 1 találat a CSU-nál, 2/8 a VSK-nál).

A fordulást követően sem javult sokat a szatmáriak játéka, így a fehérváriak a 28. percben már hússzal vezettek (60–40). Az utolsó felvonást Rada Giurgiu és Amra Mehmedic triplái nyitották és egy pontosabb játékkal kilencre csökkentették a hátrányt a 39. percig (72–63). A meccset Mészáros Anita duplája zárta, így 77–67 lett a vége, és ez az eredmény valószínűleg mindkét félt kielégítette.

És végül a statisztikák: kétpontosok: 30/54 (55,5 %) – 24/49 (48,9 %); hárompontosok: 4/10 (40 %) – 4/15 (26,6 %); szabaddobások: 5/7 (71,4 %) – 7/9 (77,7 %); lepattanók: 6+22 – 6+20; gólpasszok: 28 – 22.