Bírói közreműködéssel pontokat mentettek a magyarok
Utoljára módositva: 2019-10-13 23:58:29

A magyar labdarúgó-válogatott 1–0-ra legyőzte vasárnap a vendég azeri csapatot a Groupama Arénában rendezett Európa-bajnoki selejtezőmérkőzésen, így csoportjában feljött a második helyre és életben tartotta kijutási reményeit.

Marco Rossi együttese sikerével két ponttal megelőzte Szlovákiát, amely azonban egy meccsel kevesebbet játszott, de ha novemberben nem nyer a világbajnoki ezüstérmes Horvátország vendégeként, akkor a magyarok úgy léphetnek pályára a zárókörben Wales otthonában, hogy győzelemmel kijutnak a részben budapesti rendezésű Eb-re. A csoportban a novemberi jáétknapok egyébként nagy izgalmakat tartogatnak, mivel vasárnap este Wales ikszelt a horvátokkal.

A magyar együttes egyébként esélyeshez méltón kézben tartotta a mérkőzést, többet birtokolta a labdát, és veszélyesebb volt az ellenfél kapujára. A 10. percben egyáltalán nem meglepő módon meg is szerezte a vezetést a hazai alakulat: Dzsudzsák Balázs szöglete után az azeriek ugyan felszabadítottak, de Korhut Mihály kapásból, 28 méterről kilőtte a bal alsó sarkot (1–0).

A játékrész derekán valamelyest visszavett a tempóból a magyar csapat, amely így is irányította a játékot, mezőnyben mégis kiegyenlítettebbé vált a küzdelem.

A 60. perc után aztán fáradni látszott a magyar csapat, amelyen a későbbi cserék sem segítettek. Magára húzta ellenfelét, amely így a hosszabbításban be is kotorta a labdát Gulácsi Péter kapujába. De a játékvezető végül kezezés miatt érvénytelenítette a találatot, pedig a visszajátszásban eygértelműen látszott, hogy a vendégjátékos a testével sodorta a kapuba a labdát, így a holland Dennis Higler nagyot hibázott.

„Nehéz szavakat találnom, mert hihetetlen hibát követett el a játékvezető. Mindenki tudja, hogy szabályos gólt vettek el tőlünk az utolsó pillanatban” — nyilatkozta a találkozó után Nikola Jurcevic, az azeriek horvát szakvezetője, aki elismerte, hogy a magyarok jobbak voltak vasárnap este.

A sorsdöntő bírói tévedés ellenére a magyar válogatott ugyanis összességében megérdemelten tartotta otthon a három pontot, végig fölényben futballozott, még ha a végén szerencséje is volt.

A vasárnapi találkozók után elkelt az I-csoportban mindkét direkt továbbjutási hely. A G-csoportból Lengyelország bzitosította helyét a jövö évi Eb-n