×
2024. 04 20.

Bízhat a Videoton, továbbjuthat a Steaua

2012.08.24 - 13:39

Két gólt rúgtak, négyet kaptak a romániai klubcsapatok az EL utolsó selejtező fordulójának első meccsén, míg a magyarok mérlege 0–3. A Videoton biztató eredményt ért el Törökországban.

Értékes döntetlen játszott a Videoton FC a török Trabzonspor vendégeként csütörtökön a labdarúgó Európa Liga–selejtező 4. fordulós párharcának első mérkőzésén, így biztató helyzetből várhatja az egy hét múlva sorra kerülő visszavágót.

Az első félidőben a hazaiak egyértelműen mezőnyfölényben futballoztak, ám igazán komoly gólszerzési lehetőséget nem sikerült kialakítaniuk. A szünet után megélénkült a Videoton játéka, s a második félidőben már mindkét együttes többször eljutott az ellenfél kapujáig, a gólszerzés azonban egyiknek sem sikerült.

A magyar bajnok Debreceni VSC azonban lemondhat továbbjutási vágyairól, miután 3–0-ra kikapott a belga FC Bruges-től Nyíregyházán. Az első félidő kiegyenlített játékot hozott. A Debrecen több helyzetet dolgozott ki, ám csatárai nem tudtak betalálni. A kapujától mintegy 70 méterre feleslegesen szabálytalankodó Luis Ramost kiállította a bíró a játékrész végén, így igen hátrányos helyzetbe került a Loki. A folytatásban az emberelőnyben játszó vendégek nagy fölényben futballoztak, melynek köszönhetően háromszor is betaláltak Poleksic kapujába.

Hasonló emberelőnyben játszott a Dinamo is hazai pályán, az ukrán Metaliszt Harkiv ellen. Azonban Dario Bonetti legénysége így is képtelen volt bevenni Gorjainov kapuját. A két csapat közötti tudásbeli különbség már az első perctől észlelhető volt. Ráadásul az ukránok a 9. percben Cleiton Xavier révén már vezetést szerzett, majd az 57. percben Cristaldo állította be a 0–2-es végeredményt. Fininho a 68. percben a második sárga után a piros lapot is megkapta, viszont ez nem okozott zavart a harkivi játékban, Miron Markevics edző ugyanis azonnal átszervezte csapata játékát. Ezzel gyakorlatilag elzárt minden lehetőséget a Dinamo előtt, hogy Gorjainov kapujának közelében kerülhessenek.

Kettőt kapott „hazai pályán” az FC Vaslui is: a Piatra Neamţon rendezett meccsen az Internazionale Cambiasso és Palacio találataival elméletileg a továbbjutás kérdését is eldöntötték. Adrian Porumboiu klubtulajdonosnak mégsem lehet oka a bosszankodásra, ugyanis egy olyan üzletet köthet, amely több pénzt hozhat a konyhára, mint az EL-főtáblára való feljutás. Az olasz sajtó szerint az Inter kiszemelte a 19 éves Nicolae Stanciut, aki több mint fél órát játszott a csütörtöki meccsen. A transfermarkt szerint a középpályás értéke egymillió euró.

A romániai klubcsapatok közül csak a Steaua tudott gólt rúgni csütörtök este, és litvániai 0–2-es eredménnyel fél lábbal az EL-főtábláján érezheti magát. Laurenţiu Reghecampf edző legénysége egyértelmű mezőfölényben játszott az FK Ekranas vendégeként, azonban gólt csak pontrúgásokból sikerült szerezni, több „ajtó-ablak”–helyzetet puskáztak el. Martinovics kilenc perccel a szünet előtt egy szögletből érkezett labdát fejelt zavartalanul Kauneckas hálójába, a 76. percben pedig Adrian Popa szabadrúgásból csavart a litván kapuba.

Európa Liga–selejtező, 4. forduló, 1. mérkőzés

Trabzonspor – Videoton FC 0–0

Debreceni VSC – FC Bruges 0–3 (Blondel 58. perc, Rafaelov 77., Bacca 90+1.; piros lap: Ramos 45. perc – DVSC)

Dinamo – Metaliszt Harkiv 0–2 (Cleiton Xavier 9., Cristaldo 57.; piros lap: Fininho 68. – Harkiv)

FC Vaslui – Internazionale 0–2 (Cambiasso 23., Palacio 73.)

FK Ekranas – Steaua 0–2 (Martinovics 36., Adrian Popa 76.).