1EUR = 4.97 RON
1USD = 4.61 RON

Bizottság elé vinné a meccset a VSK

2017.04.13 - 20:44

A videó- és hangfelvételek alapján talán bizonyítani lehet, hogy a Steaua utolsó támadása közben lejárt a játékidő, így a VSK szövetségi bizottságoknál harcolhat a bírók által ellopott pontjáért.

Vélhetően itt véget ért a Szatmárnémeti VSK férfi kézilabda-csapatának az élvonalbeli „kalandja”, mivel a csütörtöki bajnoki mérkőzésen sem sikerült pontot szerezzenek. És amennyiben nem tudják bizonyítani a bírók hibáját, akkor matematikailag már aligha maradt esély a bentmaradásra. A bajnoki küzdelem ugyanis még tart, Várady Gyula edző legénységének pedig le kell játsszon nyolc találkozót, de a hátrány csak akkor csökken, ha pontok kerülnek a csapat neve mellé a táblázatba.

Úgy tűnik, hogy a Román Kézilabda–szövetség nem „felebaráti szeretetből” hívta meg a VSK-t a Nemzeti Ligába tavaly nyáron, csupán azt szerette volna, hogy ne legyen egy csonka bajnokság. A mérkőzések során ugyanis rendre küldte a bírókat, akiknél a becsület egy ismeretlen fogalom. Ilyen volt csütörtökön az aradi Octavian Finata és a nagybányai Ştefan Hendrea bírópáros is, akik megajándékozták a Bukaresti CSA Steauát három ponttal. A sípmestereket még az sem zavarta, hogy a játékidő lejárta után pár másodpercet hozzáadtak a meccshez, csakhogy hétméterest ítéljenek az ellenfélnek. Remélhetően ennek az esetnek folytatása is lesz, hiszen a VSK nem szeretné annyiba hagyni a pontvesztést.

A meccs kiegyenlített játékkal kezdődött, és többnyire a vendég „katonaalakulat” vezetett egy góllal. A szünetig sikerült négy gól előnyt begyűjtenie a fővárosiaknak (9–13), a második félidőben pedig tíz perc alatt még tettek hozzá hármat (12–19). Innen indult be a VSK gépezete: Cioroiu bezárt a szatmári kaput, és a támadójáték is hatékonyabb lett. Három másodperccel a rendes játékidő lejárta előtt pedig Lazic egyenlített (23–23). A következő három másodpercben pedig sci-fi filmbe illő esemény zajlott: a Steaua kapusa ennyi idő alatt kihalászta a labdát a hálóból, támadást indított, Muneának pedig volt ideje lerántani a Cioroiu kapuja elé ért bukaresti játékost. Sőt, a jegyzőkönyv szerint mindez egy másodperc alatt zajlott le, ugyanis az 57. másodpercben született az egyenlítő találat, Munea pedig az 58. másodpercben lett kiállítva!

Természetesen mindez lehetetlen, viszont az Finata és Hendrea mit sem törődött a játékidő lejártával, és engedték, hogy a Steaua gólt dobjon. Mivel ez a fővárosiaknak nem jött össze ellentámadásból, ezért hát hétméterest ítéltek, amit már sikerült bedobni.

A szatmári alakulat egyébként elszánt, hogy kiálljon az igazáért, és várja a meccs videó és hangfelvételét, hogy bebizonyosodjanak arról, hogy az utolsó fővárosi támadást már a 30 percen túl zajlott le. Ha hallani lehet a meccs végét jelentő dudaszót a Steaua támadása közben, akkor értelemszerűen bizonyítani lehet a gól érvénytelenségét. Kérdés viszont, hogy a román szövetség ezután hajlandó-e tenni valamit ebben az esetben?

Minden esetre a bajnokság folytatódik, jövő szerdán pedig a Fogarasi CSM vendége lesz a VSK. Azon a találkozón egész biztosan nem léphet pályára Mateș és Munea, akiket a mérkőzés végén a két sípmester kék lappal (vagyis, különösen súlyos szabálytalanság miatt) kiállították.

Férfi kézilabda, Nemzeti Liga, rájátszás, alsóház, 2. forduló

Szatmárnémeti VSK – Bukaresti CSA Steaua 23–24 (9–13).

VSK: Cioroiu, Pogyină – Mateș, Rogoz 1 gól, Morar 2, Bejinariu 2, Mureșan 3, Munea 2, Crăciun, Suciu, Campar, Oláh 1, Lazic 6, Stan 6.