17 °C
kevés felhő

BL: A címvédő Real is kivívta a továbbjutást

2017.11.22 - 04:32

A Tottenham Hotspur után a Real Madrid is kivívta a továbbjutást a labdarúgó Bajnokok Ligája H-jelű csoportjából, miután Nicosiában kiütéses, 6–0-s győzelmet aratott a ciprusi csapat ellen.

A Tottenham 2–1-re győzött Dortmundban, ezzel az is eldőlt, hogy csoportelsőként jut tovább – a második a Real, az Európa Liga folytatást érő csoportharmadik helyért pedig még a BVB és az APOEL is versenyben van.

Az RB Leipzig pazar első félidőt produkálva 4–1-re legyőzte az AS Monacót, így megőrizte esélyét a továbbjutásra. A tavalyi elődöntős franciák viszont utolsóként biztos búcsúznak az európai kupaküzdelmektől. A csoport másik mérkőzésén a Besiktas a Porto elleni 1–1-es döntetlennel bebiztosította nyolcaddöntős részvételét, egyúttal a csoportelsősségét is.

Az F-csoport ötödik fordulójában a Manchester City Raheem Sterling hajrában szerzett góljával gyűrte le a Feyenoordot, így a hollandok biztos kiesők. A Napoli életben tartotta továbbjutási reményeit azzal, hogy 3–0-ra legyőzte a Sahtar Donyecket.

Az est egyik legfordulatosabb mérkőzésén a 92. percig csoportelsőnek és biztos továbbjutónak tűnt a Liverpool labdarúgócsapata, amely végül 3–0-s előnyről 3–3-as döntetlent játszott Sevillában az E-csoport ötödik fordulójában (képünkön). Így viszont az utolsó etapra is maradtak izgalmak, ugyanis a Szpartak Moszkva hazai pályán pontot szerzett a Maribor elleni küzdelemben, így még az oroszok is befúthatnak az záró kört követően. A szlovénok viszont biztos kiesők.

Bajnokok Ligája, csoportkör, 5. forduló

E-csoport

Sevilla – Liverpool 3–3 (Ben Yedder 51., 60. – a másodikat 11-esből, G. Pizarro 90+3., illetve Firmino 2., 30., S. Mané 22.)

Szpartak Moszkva – NK Maribor 1–1 (Zé Luís 82, illetve Mesanovic 90+2.)