×
2024. 04 20.

BL: az Atlético és a címvédő Bayern jutott az elődöntőbe

2014.04.10 - 21:43

Negyven év után jutott újra a legrangosabb európai kupasorozat elődöntőjébe az Atlético Madrid, miután 2–1-es összesítéssel kiütötte a Barcelonát. A Bayern München gólhátrányból fordított, és 4–2-es összesítéssel küldte haza a Manchester United-et.

Két mérkőzést rendeztek a Bajnokok Ligája-negyeddöntő szerdai játéknapján. Az Atlético Madrid Koke góljával hazai pályán 1–0-ra nyert a Barcelona ellen a Bajnokok Ligája negyeddöntőjében, így 2–1-es összesítéssel továbbjutott. A fővárosiak 1974 után kerültek ismét a legjobb négybe a legrangosabb kupasorozatban, míg a Barca hét év után először nem lesz ott az elődöntőben.

A másik találkozón a címvédő Bayern München játékosai „ludasmatyiztak” egyet a Manchester United-del, egy kapott gólra háromszor válaszoltak, így 4–2-es összesítéssel ők jutottak az elődöntőbe.

Történelmi siker

Sokakat meglepve az Atlético nagy lendülettel kezdte a Barcelona elleni mérkőzést, már az első percekben óriási nyomás elé helyezte a katalánok védelmét, ennek eredményeként pedig az 5. percben meg is szerezték a vezetést: a jobb szélen kilépő Adrián elsőre még a kapufát találta el, Villa a kipattanó után még középre tudott játszani, Adrián lefejelte a labdát Kokénak, aki az ötös közeléből a kapuba bombázott (1–0). A góltól teljesen megzavarodott a Barcelona védelme, Villa pedig rövid időn belül kétszer lőtt kapufát.

A Barcelona oldaláról az egyébként igencsak kedvtelenül játszó Messi hagyott ki néhány nagy helyzetet. A félidő hajrájában mindkét kapu előtt feljegyezhettünk még egy-egy tizenegyesgyanús helyzetet, ám a játékvezető egyiknél sem fújt a sípjába, így a szünetben maradt az 1–0-ás hazai előny.

A második félidő hatalmas Barca-helyzettel kezdődött, Neymar vezette be a labdát az elvetődő Courtois-ba, majd Alves elé került a labda, amelyet beadott a brazil, Messi nem lőtt, Xavi viszont belekapott a labdába, amely végül az Atlético-kapusról pattant a háló tetejére. Ezt követően nem tudta fokozni a nyomást a Barca, sőt ismét a hazai csapat volt veszélyesebb, ám Pinto Diego és Gabi lövését is hárította. A Barcelona hiába birtokolta többet a labdát, kevés helyzetet tudott kialakítani, a fővárosiak így 1–0-ra győztek.

Háromszor válaszoltak

A Bayern München – Manchester United összecsapás az elképzelhető forgatókönyv szerint kezdődött: a müncheniek rögtön a kapujukhoz szögezték ellenfelüket, ám hiába volt szinte folyamatosan náluk a labda, ezt nem tudták gólra váltani. A játékrész második felében egy blokkolt Robben-lehetőséget leszámítva nem alakult ki nagy helyzet De Gea kapuja előtt, a Bayern fölényét azonban a lövések száma tökéletesen érzékelteti: 13–1.

A szünet után valamelyest kezdeményezőbbé vált a Manchester, az 57. percben pedig (láss csodát) Evra ritkán látható bombagóljával megszerezte a vezetést (0–1). A döbbenetet két perc múlva öröm váltotta az Allianz Arenában, Ribéry beadása után ugyanis Mandzukic – éppen Evrát megelőzve – a bal alsó sarokba fejelt (1–1). A vendégvédők ezt követően sem álltak a helyzet magaslatán, ami eldöntötte a továbbjutást, hiszen egy tízperces periódusban újabb két gólt szerzett a Bayern. A 68. percben Müller (2–1), a 76. percben pedig Robben talált be a manchesteriek kapujába (3–1).

David Moyes kétségbeesett próbálkozásként még pályára küldte Januzajt, de a United vele sem ment sokra a hajrában, így az eredmény már nem változott.

A Chelsea és a Real Madrid után tehát az Atlético Madrid és a Bayern München is bejutott a legjobb négy közé. Az elődöntők sorsolását pénteken 13 órától tartják Nyonban.