×
2024. 03 29.

BL–folytatás angol csapatok nélkül

2015.03.19 - 08:30

Nem lesz angol csapat a legjobb nyolc között a Bajnokok Ligájában, miután a Barcelona kettős győzelemmel búcsúztatta a Manchester Cityt.

Akárcsak egy éve, ezúttal is kettős győzelemmel tudta le a Manchester City elleni Bajnokok Ligája–nyolcaddöntőt a Barcelona labdarúgócsapata. A katalánok szerdán a hazai visszavágón 1–0-ra győzték le az angol bajnokot az idegenbeli 2–1 után, így 3–1-es összesítéssel jutottak a legjobb nyolc közé. Az eredmény egyben azt jelenti, hogy nem lesz angol csapat a negyeddöntőben, míg a négyszeres győztes Barcelona sorozatban nyolcadik alkalommal kvalifikálta magát a legjobb nyolc közé.

A nap másik mérkőzésén a Juventus a két gólt és egy gólpasszt jegyző Carlos Tévez vezérletével 3–0-ra győzött Dortmundban, így a torinói alakulat is kettős győzelemmel jutott a negyeddöntőbe.

A Juventus lesz az egyetlen olasz érdekelt a BL negyeddöntőjének pénteki sorsolásán. A Primera Divisiónt viszont három együttes, a címvédő Real Madrid, a tavalyi döntős Atlético Madrid, illetve a Barcelona képviseli. Felzárkózott a francia bajnokság is, hiszen a Paris Saint–Germain és az AS Monaco is folytatja BL–szereplését, a Bundesligát viszont már csak a Bayren München képviseli. A legjobb nyolcak mezőnyét a portugál FC Porto egészíti ki. Legutóbb a 2012/13-as idényben fordult elő, hogy angol csapat nélkül rendezték a BL–negyeddöntőt. Az előző tíz kírásból hét alkalommal játszott angol együttes BL–döntőt.

A jelenlegi BL mezőny csapatai összesen 23 alkalommal nyerték meg a Bajnokcsapatok Európa Kupáját, vagy annak jogutódját, a Bajnokok Ligáját.

Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, visszavágó

FC Barcelona – Manchester City 1–0 (Rakitic 31. perc). Továbbjutott: a Barcelona, 3–1-es összesítéssel, kettős győzelemmel.

Borussai Dortmund – Juventus 0–3 (Tévez 3., 79., Morata 70.). Továbbjutott: a Juventus, 5–1-es összesítéssel, kettős győzelemmel.

Fotó: uefa.com