×
2024. 04 20.

BL-playoffban a Kolozvári CFR

2019.08.14 - 00:49

Hatalmasat küzdött a Kolozsvári CFR labdarúgócsapata Glasgowban, a Bajnokok Ligája-selejtező 3. fordulójának visszavágóján, és megérdemelten folytatja menetelését az első számú európai kupasorozatban.

A hazai 1–1 után sokan temették Dan Petrescu edző alakulatát, így a román bajnok az esélytelenek nyugalmával készülhetett a Celtic elleni visszavágóra. Viszont a kedd esti meccsen jelzés értékű volt, amikor Deac a 27. percben vezetést szerezve (0–1) elnémította a közel 60 ezres skót szurkolótábort. Jól védekezett és jól tartotta a labdát a CFR az első félidőben, viszont a szünet után az öltözőben maradhatott a csapat, hiszen a hazaiak hatalmas iramban kezdtek, és negyed óra alatt fordítottak, két óriási védelmi hibát kihasználva (2–1). A 74. perctől viszont mintha teljesen más meccs kezdődött volna: a Brown kezezése miatt megítélt 11-est Omrani értékesítette (2–2), és bár két perccel később Christie ismét vezetéshez juttatta a Celticet (3–2), a 80. percben Omrani bombagóljával 3–3 volt az állás. Egyre fogyott a skótok támadóereje, a ráadás utolsó percében pedig Țucudean megadta a kegyelemdöfést (3–4).

Ezzel az is eldőlt, hogy a CFR ebben az évben biztos valamely európai sorozat csoportkörében szerepel. A BL playoff-körében a Slavia Praha lesz az ellenfél – az első meccset kedden rendezik Kolozsváron –, és ha továbbjut, akkor kezdheti a csoportkört. A párharc vesztese az Európa Liga csoportkörébe lesz sorolva.

Bajnokok Ligája, selejtező, 3. forduló, visszavágó

Bajnoki ág

Celtic FC – Kolozsvári CFR 3–4 (J. Forrest 51., Edouard 61., R. Christie 76., illetve Deac 27., Omrani 74., 80. – az elsőt 11-esből, Țucudean 90+7.); továbbjutott: a CFR, 5–4-es összesítéssel.

Ferencvárosi TC – Dinamo Zagreb 0–4. Továbbjutott: a Zagreb, 5–1-es összesítéssel.

Ajax – PAOK 3–2. Továbbjutott: az Ajax, 5–4-es összesítéssel.

Qarabag – APOEL 0–2. Továbbjutott: az APOEL, 3–2-es összesítéssel.

FC Köbenhavn – Crvena zvezda 1–1. Továbbjutott: Crvena, 2–2-es összesítéssel, 11-esekkel.

Rosenborg – NK Maribor 3–1. Továbbjutott: a Rosenborg, kettős győzelemmel, 6–2-es összesítéssel.

Nem bajnoki ág

Dinamo Kijev – FC Bruges 3–3. Továbbjutott: a Bruges, 4–3-as összesítéssel.

LASK Linz – FC Basel 3–1. Továbbjutott: a LASK Linz, kettős győzelemmel, 5–2-es összesítéssel.

FC Porto – FK Krasznodar 2–3. Továbbjutott: a Krasznodar, 3–3-as összesítéssel, idegenben szerzett több góllal.

Olympiakosz Pireusz – Istanbul Basaksehir 2–0. Továbbjutott: az Olympiakosz, kettős győzelemmel, 3–0-s összesítéssel.