2024. 03 29.
18 °C

Blamázs: kikaptak a kézilabdázók Segesváron

2015.03.29 - 06:57

Nehezen magyarázható módon vesztett Segesváron a HCM elleni bajnoki mérkőzésen a Szatmárnémeti VSK férfi kézilabdacsapata, amely egy kiváló sorozat után a csoport alsóházában tengődő együttessel szemben vesztett.

Ráadásul nyert helyzetből hagyott ott pontokat Nicolae Istrate csapata, aki még vasárnap sem tudta elmagyarázni, mi történt a csapatával a szombati találkozó utolsó negyed órájában. A VSK a 45. percig végig vezetett. A 18. percben már hat gól volt a szatmári for (10–4), és ezt a különbséget sikerült tartani a 21. percig (12–6), ugyanis a szünetig a HC faragott három gólt a hátrányából (13–16). A 45. percben 28-nál átvette a vezetést az ellenfél. Istrate időkérései sem ébresztették fel a valóságra a fiúkat, így a segesváriak ölébe pottyant nem várt három pont. „Nem értem mi történt ott. Teljesen kihagyott a játékunk, egyszerű passzokat rontottunk, pontatlanul dobtunk. Hamar el kell felejtsük ezt a meccset, még hatot kell játszunk és nem szabad többet hibázni a végéig” – mondta a tréner, aki panaszkodott segesvári sportteremre is, ugyanis a piteşti-i Brebu, Ciobea bírópáros többször is félbe kellett szakítsa a meccset a beázás miatt. „Olyan érzésem volt, mintha nem lett volna teteje a teremnek, úgy esett be az eső. Természetesen ez nem magyarázat az eredményre, habár Clipea egy vízfolton csúszott meg és sérült meg” – tette hozzá Istrate.

A VSK ezzel visszacsúszott a táblázatban az A–osztály B–csoportjának 3. helyére, szombaton pedig a Gyulafehérvári UNIT csapatát fogadja a Both Katalin Sportteremben.

Férfi kézilabda, A–osztály, B–csoport, 20. forduló

Segesvári HCM – Szatmárnémeti VSK 34–31 (13–16).

VSK: Cioroiu 8 védés, Pogyină 7 – Oláh 9 gól, Clipea 7, Mureşan 5, Ungar 3, Morar 3, Mateş 2, Udriştioiu 2, Pop, Jurj.