Blamázs: kínlódott a FCSB, Liechtensteinban kapott ki a Fehérvár
Utoljára módositva: 2019-08-02 11:07:16

A labdarúgó Európa Liga-selejtező második fordulója után búcsúzott a további küzdelmektől a MOL Fehérvár, a Debreceni VSC, és a FC Viitorul is.

Az utóbbi kettő kiesése nem nagy meglepetés, hiszen a hajdúságiak a torinoi 3–0-s vereség után esélytelenek voltak az olaszokkal szemben, míg a konstancai alakulat emelt fővel búcsúzott: a belgiumi 6–3-as vereség után 2–1-re győzött idehaza a KAA Genttel. A székesfehérváriak kiesése viszont hatalmas meglepetésnek számít: az elmúlt két idényben EL-csoportkörig jutó magyar bajnoki ezüstérmesnek a liechtensteini Vaduz jelentette a megállót. A múlt heti hazai 1–0 után Juhász Rolandék 2–0-ra kaptak ki a visszavágón: a törpeállam bajnoka a második félidőben 11-esből egyenlítette ki az állást, majd a hosszabbításban a továbbjutást érő gólt is megszerezte. A Fehérvár emberelőnyben játszott az utolsó tíz percben, de így sem tudott gólt szerezni, így búcsúzott a további küzdelmektől.

A román bajnoki ezüstérmes FCSB az örményországi 3–0 után máris elkönyvelve érezte a továbbjutást. Az Alaskert viszont kihasználta a bukarestieknél uralkodó káoszt. Bár Florin Tănase révén már a 10. percben vezetést szerzett a FCSB, a szünetig az örmények háromszor is bevették Andrei Vlad kapuját, és máris izgalmassá vált a találkozó. Egy újabb találattal az Alaskert – akit tavaly a CFR kettős győzelemmel, 7–0-s összesítéssel búcsúztatott a BL-selejtezőben – továbbjuthatott volna, és csak a bukarestiek szerencséjén múlt, hogy ez nem történt meg. Florinel Coman gólja kissé lecsillapította kedélyeket, a mérkőzés végén pedig Bogdan Andone edző okkal dobta magára a kereszteket, hiszen megúszott egy hatalmas blamázst. Viszont a találkozó végén a szakvezető bejelentette: távozik a csapattól.

A FCSB jövő csütörtökön, a harmadik fordulóban a kazah Ordabaszit búcsúztató Mladá Boleslavval mérkőzik. Az első találkozót idehaza játsszák a románok, a visszavágót pedig egy héttel később Csehországban.

A Vaduz ellenfele az Eintracht Frankfurt lesz, a Torino a fehérorosz Sahcjor Szalihorszkkal mérkőzik, a Gent pedig a ciprusi AEK Larnacával játszik a harmadik fordulóban.

Európa Liga, selejtező, 2. forduló, visszavágó

FC Vaduz – MOL Fehérvár FC 2–0 (hosszabbítás után). Gólszerzők: Gajic (60.), Coulibaly (100.). Kiállítva: Antoniazzi (107. perc – Vaduz). Továbbjutott: a Vaduz, 2–1-es összesítéssel.

Debreceni VSC – Torino FC 1–4. Gólszerzők: Garba (52.), illetve Zaza (25.), Izzo (32.), Belotti (69.), Millico (90+2.). Továbbjutott: a Torino, kettős győzelemmel, 7–1-es összesítéssel.

FCSB – Alaskert 2–3. Gólszerzők: Tănase (10. – 11-esből), Coman (59.), illetve Marmentini (24., 28. – a másodikat 11-esből), Thiago Galvao (45.). Kiállítva: Bălaşa (27. – FCSB), illetve Marmentini (63. – Alaskert). Továbbjutott: az FCSB, 5–3-as összesítéssel.

FC Viitorul – KAA Gent 2–1. Gólszerzők: Iancu (47., 61. – mindkettő 11-esből), illetve Iaremciuk (38.). Továbbjutott: a Gent, 7–5-ös összesítéssel.

Képünkön: a Vaduz kispadjának az öröme a Fehérvár elleni meccs végén