×
2024. 04 26.

Bota Marco nyert, és már első az összetettben

2012.07.10 - 13:13

A Román Autósport Szövetség (FRAS) által rendezett karting-bajnokság idényének felénél átvette a vezetést a pufo kategória összetett táblázatában a szatmárnémeti Bota Marco.

A Gyerekpalota pilótája legyőzhetetlen volt a bákói Selena pályán rendezett futamokon, és a 3. etapban szerzett 43 ponttal 11 egységnyi előnnyel már első a tabellán.

Takács György edző tanítványa egyébként a szombati, első futamon a bukaresti Tudor Chioreannal vívott nagy csatát, végül 595 századmásodperces előnnyel elsőként ért célba. Másnap, a második futamon szintén egy fővárosi pilóta, Matei Stoian volt a nagy ellenfél. A 8 körös verseny felénél még a bukaresti állt az élen, de szorosan mögötte követte az első rajtkockából induló Bota Marco, majd a futam legjobb köridejét teljesítve (1:06.130) megközelítette, az 5. körben meg is előzte a Stoiant. A bukaresti sem hagyta magát, tartotta magát a szatmári mögött, de visszaelőzni már nem tudott, és 276 századdal nyert Bota. A szombati üldöző, Chiorean majdnem félmásodperces hátránnyal harmadikként élt célba, de végül a második pozícióba sorolták, mivel Stoiant kizárták, ugyanis versenygépe nem felelt meg a műszaki elvárásoknak.

A szatmári pilóta a 3. etap előtt még a 4. helyen áll, viszont az elmúlt hétvégi eredmények után jelentősen megváltozott az élmezőny: Bota Marco az első 94 ponttal, őt követi 83-mal Chiorean, a harmadik pozícióban pedig a bukaresti Şerban Victori Naghen áll, 74 egységgel. Az eddigi éllovas, Stioan 72 ponttal lecsúszott a 4. helyre.

Augusztus 4-én és 5-én Bukarestben rendezik a 4. fordulót, a következő hónap végén pedig Aradra látogat a mezőny, az idényzárót szeptember 15-én és 16-án rendezik a fővárosban.