3 °C

Botrányos meccs Salzburgban, kiesett a Fiorentina és a Napoli

2014.03.21 - 14:49

A labdarúgó Európa Liga nyolcaddöntőjének visszavágóján eldőlt, hogy a magyar válogatott Gulácsi Péterrel felálló Salzburg és az olasz Napoli is búcsúzik a sorozattól.

Salzburgban a svájci szurkolók rendbontása miatt 62 percesre nyúlt az első félidő, a Basel emberhátrányban is fordítani tudott (a második gólban a magyar kapus is benne volt), és kiharcolta a továbbjutást. A Porto 3–2-es összesítéssel ejtette ki a Napolit. A Sevilla büntetőkkel ment tovább. Az olasz rangadón a Juventus Andrea Pirlo szabadrúgásgóljával 1–0-ra legyőzte idegenben a Fiorentinát, így 2–1-es összesítéssel továbbjutott a párharcból. A Tottenham Hotspur Nacer Chadli duplájával izgalmassá tette a Benfica elleni visszavágó hajráját, de a hosszabbításban a lisszaboniak büntetőből egyenlítettek, és 5–3-mal továbbléptek.

Európa Liga, nyolcaddöntő, visszavágó

Benfica – Tottenham 2–2 (Garay 34. perc, Lima 90+5. – 11-esből, illetve Chadli 78., 79.); továbbjutott: a Benfica, 5–3-as összesítéssel.

Fiorentina – Juventus 0–1 (Pirlo 71.); tj.: a Juventus, 2–1-es összesítéssel.

Viktoria Plzen – Olympique Lyon 2–1 (Kolár 60., Tecl 62., illetve Gomis 45+3.); tj.:a Lyon, 5–3-as összesítéssel.

Valencia – Ludogorec 1–0 (Paco Alcácer 59.); tj.: a Valencia, kettős győzelemmel, 4–0-s összesítéssel.

Real Betis – FC Sevilla 0–2 (11-esekkel 3–4; gólszerző: Reyes 20., Bacca 75.); tj.: a Sevilla, 2–2 után tizenegyesekkel.

Napoli – Porto 2–2 (Pandev 21., Zapata 90+2., illetve Gilasz 69., R. Quaresma 76.); tj.: a Porto, 3–2-es összesítéssel.

Salzburg – FC Basel 1–2 (Soriano 22., ill. Streller 50., Sauro 60.); tj.: a Basel, 2–1-es összesítéssel.

Sorsoltak

Az Európai Labdarúgó Szövetség (UEFA) nyoni központjában pénteken kisorsolták a 2013–2014-es Bajnokok Ligája és az Európa Liga negyeddöntőjének párosításait.