Bravúros visszatérők a csoportkörbe
Utoljára módositva: 2019-09-20 10:39:07

A Ferencváros pontot szerzett Barcelonában, a Kolozsvári CFR pedig hátrányból fordítva győzte le idehaza a tartalékosan felálló Lazio csapatát a labdarúgó Európa Liga csoportkörének első fordulójában.

A Ferencváros bravúros döntetlennel kezdte meg a labdarúgó Európa-liga csoportkörét csütörtök este: a zöld-fehérek a szünetben vezettek, majd 1–1-re végeztek az Espanyol vendégeként.

A magyar bajnok 15, a barcelonai alakulat pedig 12 év szünet után játszott ismét nemzetközi kupasorozat csoportkörében.

A Ferencváros remek első félidőt produkált, több kidolgozott lehetősége volt, mint a hazaiaknak. A kellő önbizalomnak az is jót tett, hogy a Fradi viszonylag hamar, a 10. percben megszerezte a vezetést: a jó ütemben érkező Tokmac Nguen elől Javi López úgy rúgta el a labdát, hogy az a saját kapujába került (0–1).

Amilyen jól kezdte az első félidőt a Ferencváros, olyan jól indult a második is, alig telt el néhány perc, Isael szabadrúgásból kis híján a kapuba emelt, az Espanyolt a léc mentette meg a góltól. Egy óra elteltével aztán furcsa góllal egyenlítettek a hazaiak: Miha Blazic egy könyöklést követően a földön feküdt, az argentin Matías Vargas kis túlzással fölötte átlépve fejelt kapura, majd passzírozta a labdát a gólvonalon túlra (1–1). A ferencvárosi játékosok reklamáltak, nem véletlenül, a belső védőjük a gól pillanatában már tíz másodperce feküdt elterülve a gyepen.

A végére bár beszorult a kapuja elé a Fradi, de több gól nem született, így nemzetközi kupamérkőzésen magyar klubcsapat először szerzett pontot Barcelona városában.

A H-csoport másik mérkőzésén a Ludogorec a szünetben még hátrányban volt, végül mégis alapos verésben részesítette vendégét, a CSZKA Moszkvát (5–1). A nagyváradi Claudiu Keserü mesterhármas jegyzett.

Fordítottak és nyertek

A Kolozsvári CFR az ötödik csoportkörös szereplését is győzelemmel kezdte az európai kupákban, és 11 évvel az AS Roma elleni 2–1-es idegenbeli győzelem után az olasz főváros másik csapatát is vert helyzetből fektette két vállra a kolozsvári csapat.

Most hét éves szünet után tért vissza a nemzetközi csoportkörbe a „vasutas” csapat, és egy olyan olasz ellenféllel állt szemben, amely kissé lekezelően kezelte a kolozsvári együttest. Igaz, Dan Petrescu edző alakulata is későn ébredt, hogy lehet keresni valója a tartalékosan felálló Lazio ellen, az olaszok így az első negyven percben mezőnyfölényben játszottak, és csak Giedrius Arlauskis bravúros védéseinek volt köszönhető, hogy csak 0–1-es Lazio-vezetést mutatott az eredményjelző a szünet előtti percekig: a 25. percben viszont egy erőből belőtt szöglet után a berobbanó Bastos közeli lövését még a litván kapus sem tudta védeni.

Egy szöglet előzte meg a CFR egyenlítő találatát is: a beadás után Lucas Leiva vitte földre a kapu előtt Djokovicsot, s Ciprian Deac a jobb alsóba lőtte a büntetőt (1–1).

A második félidőre beállt Billel Omrani a hazai csapatban Lacina Traoré helyére, és a BL-selejtezőkön hat gólt szerző csatárral jóval hatékonyabb lett a CFR támadójátéka. A francia ugyan elpuskázta első két helyzetét, de a 75. percben a felső lécről kipattanó labdát befejelve megszerezte a kolozsváriak győztes gólját (2–1). A Ciro Immobilét Rómában hagyó Lazio hiába nyomta meg az utolsó perceket, Lazzari kapáslövését, majd Cataldi közeli próbálkozását védte Arlauskis, Milinkovics-Szavics pedig a kapu fölé fejelt.

Az E-csoport másik mérkőzésén a házigazda Rennes 11-esből szerzett vezetést a Celtic elleni találkozó első félidejében, majd fordulás után a skótok is büntetőt értékesítve egyenlítettek.

Folytatás október 3-án, amikor a Ferencváros és a CFR is olyan ellenféllel áll szemben, akit a Bajnokok Ligája selejtezőjében búcsúztatott: a zöld-fehérek odahaza fogadják a Ludogorect, míg a CFR Glasgowba utazik a Celtic ellei meccsre.

Labdarúgó Európa Liga, 1. forduló

E-csoport

Kolozsvári CFR – Lazio 2–1 (Deac 41. perc – 11-esből, Omrani 75., illetve Bastos 25.)

Rennes – Celtic 1–1 (Niang 38. – 11-esből, illetve Christie 59. – 11-esből)

H-csoport

Espanyol (spanyol)–Ferencváros 1–1 (M. Vargas 60., ill. J. López 10. – öngól)

Ludogorec (bolgár)–CSZKA Moszkva (orosz) 5–1 (Wanderson 48., Lukoki 50., Keserü 52., 69., 73. – a harmadikat 11-esből, ill. Gyivejev 11.)