6 °C
kevés felhő

Brazil és svájci továbbjutás

2018.06.28 - 05:41

Nem történt meglepetés az oroszországi labdarúgó-világbajnokság E-csoportjában. Brazília 2–0-ra megverte Szerbiát, Svájc pedig 2–2-es döntetlent játszott Costa Ricával, így a brazilok és a svájciak jutottak a legjobb tizenhat közé.

Moszkvában a braziloknak és a szerbeknek is a győzelem jelentette a biztos továbbjutást, ehhez bő fél óra meddő mezőnyfölény után Paulinho találatával a dél-amerikaiak kerültek közelebb: egy hosszú ívelést követően a középpályás 12 méterről a kilépő kapus fölött a hálóba emelte a labdát (0–1). A szerbek próbálkozásai pontatlanok voltak, így az enyhe fölényben játszó brazilok előnnyel fordulhattak a szünetről. A második játékrészben is a brazilok akarata érvényesült, s ez egyre inkább megmutatkozott helyzetekben is. Egy szöglet után kétgólosra növelték előnyüket: a jó ütembe érkező Thiago Silva négy méterről a rövid kapufa mellé fejelt (0–2).

Az utolsó húsz percben Szerbia hitehagyottnak tűnt, Brazília meg kicsit szórakoztatta saját közönségét, Neymarék kedvükre támadtak, de képtelenek voltak újabb gólt szerezni.

Nyizsnyij Novgorodban a Costa Rica-iak a biztos kiesés ellenére sem feszültek be, a svájciak pedig csak a szerencsének (pontosabban: a oldal-, majd keresztlécnek), és Yann Sommer bravúros védéseinek köszönhetik, hogy tíz perc után nem változott az eredmény. Már elcsépelt, de ismét igazolta magát a mondás: a kihagyott helyzetek megbosszulják magukat. Mivel ez történt szerda este: Svájc átvette az irányítást, a 31. percben Stephan Lichtsteiner húzott el a jobb oldalon, beadását Breel Embolo fejelte középre az ötös bal sarkától, az érkező Blerim Dzemaili hat méterről a kapuba bombázott (1–0). A fordulás után tíz perccel végre a közép-amerikaiak is betaláltak: egy szöglet után Kendall Waston (képünkön) talált be közelről (1–1), és ezzel az is eldőlt, minden vb-résztvevő csapat rúgott legalább egy gólt Oroszországban.

Vladimir Petkovic szövetségi kapitány a kapott gól után felforgatta együttesét, egyértelmű volt, hogy nem elégszik meg a döntetlennel. Jól keverte a lapokat, két csereembere, Denis Zakaria és Josip Drmic összehozta a második svájci gólt (2–1).

A rendes játékidő utolsó percében a videobíró előbb visszavonta Clément Turpin játékvezető által befújt büntetőt, majd a francia bíró megítélt egy másikat. Ezt Bryan Ruiz végezte el, s a labda a lécről Sommer fejére, míg onnan a kapuba pattant, így Costa Rica nem távozott üres kézzel Oroszországból (2–2).

E-csoport, 3., utolsó forduló

Svájc – Costa Rica 2–2 (Dzemaili 31. perc, Drmic 88., illetve Waston 56., Sommer 90+3. – öngól)

Szerbia – Brazília 0–2 (Paulinho 36. perc, Silva 68.).