×
2024. 04 20.

Brazil sikerrel kezdődött a brazíliai világbajnokság

2014.06.13 - 05:14

Folytatódott az a sorozat, hogy világbajnoki nyitómeccseken a hazai csapat még veretlen: csütörtök este Brazília nemzeti együttese Horvátországot győzte le 3–1-re. A horvátok dühösek a bíróra, szerintük a japán játékvezető könnyedén ítélt meg egy tizenegyest.

A házigazda brazil labdarúgó–válogatott hátrányból fordítva 3–1-re győzött a világbajnokság Sao Paulóban rendezett csütörtöki nyitómérkőzésén a horvát csapat ellen.

A horvátok Marcelo öngóljával a 11. percben kerültek előnybe, majd Neymar előbb a 29. percben egyenlített, majd a 71. percben vitatható 11-esből vezetéshez juttatta csapatát, a végeredményt pedig Oscar állította be a 90+1. percben.

A brazilok sorozatban kilencedik alkalommal nyerték meg első vb–meccsüket, illetve folytatódott az a sorozat, hogy a hivatalos nyitómeccseken a hazai csapat még veretlen.

A horvátok egyébként rendkívül dühösek voltak a japán játékvezetőre, Nisimura Juicsira, aki 1–1-es állásnál ítélt büntetőt a házigazdák javára: Dejan Lovren hozzáért Fredhez, aki ettől látványosan elesett.

Niko Kovac, a horvátok szövetségi kapitánya alaposan „nekiment” Nisimurának, és kiemelte: ha ez így folytatódik tovább, akkor a vb átcsap cirkuszba, a büntető nevetséges volt. „Ha ez 11-es volt, akkor többet nem kell futballozni. Általában nem kritizálom a játékvezetőket, de ez szégyenteljes volt. Elvette tőlünk a meccset. Az egész világ láthatta, hogy mekkorát hibázott” – fogalmazott Kovac.

A „szabálytalankodó” Lovren elmondta: ilyen ítélet után nyugodtan oda lehetne előre adni az aranyérmet a braziloknak. „Persze, dühös vagyok. Sírni tudnék, de mit tudok csinálni? Aki látta a meccset, tudja, hogy nem kell magyarázkodnunk” – tette hozzá a hátvéd, akinek csapattársa, Vedran Corluka azt is kifogásolta, hogy a japán bíró nem beszélt angolul, és senki nem értette, mit akar mondani a játékosoknak. „Ilyet még nem láttam, hogy egy játékvezető nem tud angolul... A 11-es pedig kétségbeejtő volt. Ettől változott meg a meccs. Gratulálok a braziloknak, de úgy gondolom, nem szolgáltak rá a győzelemre.”

A találkozón két gólt szerzett Neymar érthetően boldog volt a lefújás után: „Az egész csapat érdeme a győzelem. A korán bekapott öngól ellenére nyugodtak maradtunk, ezért tudtunk fordítani.”

Luiz Felipe Scolari, a hazaiak szövetségi kapitánya eleinte nem kívánta kommentálni sem a játékvezető ténykedését, sem pedig kollégájának nyilatkozatát. „Csak annyit tennék hozzá, hogy Brazília ötszörös világbajnok, és az öt aranyérem megszerzésekor nem kapott semmilyen külső segítséget.” Később közölte, a játékvezető büntetőnek látta az esetet, és ő a maga részéről egyetért vele.

A brazilok a második csoportmeccsüket Mexikó ellen játsszák kedden, szerda reggel pedig Kamerun – Horvátország mérkőzést fognak rendezni.

A csoport, 1. forduló

Brazília – Horvátország 3–1 (Neymar 29., 71. – utóbbit 11-esből, Oscar 90+1., illetve Marcelo 11. – öngól).

Brazília: Julio Cesar – Daniel Alves, Thiago Silva, David Luiz, Marcelo – Paulinho (Hernanes, 63.), Oscar, Luiz Gustavo – Hulk (Bernard, 68.), Fred, Neymar (Ramires, 88.).

Horvátország: Stipe Pletikosa – Darijo Srna, Dejan Lovren, Sime Vrsaljko, Vedran Corluka – Ivan Rakitic, Luka Modric, Ivan Perisic, Mateo Kovacic (Marcelo Brozovic, 61.) – Ivica Olic, Nikica Jelavic (Ante Rebic, 78.).

Fotó: fifa.com