Brazília nyerte a női kézilabda–világbajnokságot
Utoljára módositva: 2013-12-23 13:07:01

A brazil válogatott nyerte meg a női kézilabda–világbajnokságot, miután a belgrádi döntőben 22–20-ra legyőzte a házigazda szerbeket.

A sportág tö9rténelmében második alkalommal fordult elő, hogy nem európai válogatott nyerte a vb-t

A sportág tö9rténelmében második alkalommal fordult elő, hogy nem európai válogatott ül fel a trónra. 1995-ben ez a bravúr Dél–Koreának sikerült. „Ennél nagyobb lépést nem tehettünk volna a kézilabda világában. Megnyertük az összes mérkőzésünket, most pedig egy fantasztikus arénában játszottunk. Képesek voltunk kezelni azt a nyomást” – mondta a brazilok dán sikerkapitánya, Morten Soubak. Eduarda Amorim számára eddig is csodálatos volt a 2013-as esztendő, hiszen megnyerte a Bajnokok Ligáját a Győri Audi ETO KC-val, majd a nyáron férjhez ment, a vb-n pedig az aranyérem mellett bezsebelte a legjobb játékosnak járó díjat is. „Nagyon örülök az aranyéremnek – nyilatkozta a győriek brazil balátlövője. – Éremről álmodtunk, bármilyen színűről, de a döntő második félidejéig nem hittük el, hogy ez arany lesz. A csapatunk minden egyes tagja megérdemli, nagyon büszke vagyok erre a sikerre.”

A góllövőlistát Susann Müller nyerte meg (62 találattal), bár a németek negyeddöntős búcsúja miatt csak hét mérkőzésen léphetett pályára. A második helyen a világbajnok brazil jobbszélső, Alexandra do Nascimento zárt 54 góllal, míg harmadikként 48–48 góllal a szintén hétszer pályára lépő Görbicz Anita és az ausztrál Sally Potocki végzett holtversenyben.

A kisdöntőben a 2015-ös házigazda Dánia 30–26-ra győzte le Lengyelországot, így övék lett a bronzérem. Mint ismeretes, a román válogatott a nyolcaddöntőben búcsúzott a lengyelektől elszenvedett vereség után, a magyar lányokat pedig a brazilok verték kétszeri hosszabbításban, a negyeddöntőben. Mindkét csapat utoljára 2005-ben, Oroszországban állhatott dobogóra, akkor Románia lett a második, Magyarország pedig a bronzérmes (a vb-t akkor az oroszok nyerték).