kevés felhő
1USD = 4.66 RON

Bronzérmekkel tértek haza a Royal Dance sporttáncosai

2014.10.22 - 14:28

Rangos temesvári nemzetközi versenyen állhattak dobogóra a szatmárnémeti táncklub két párosa, a Mariţa, Bumba és az Ignat, Jurguţ duók.

Két bronzéremmel tértek haza a Szatmárnémeti Royal Dance Club sporttáncosai a Timişoara Open Championship nemzetközi tornáról, ahol mintegy hatszáz páros mutatta be programját. A pontozó bírók közé meghívást kapott az egyesület edzője, Ovidiu Ignat is.

A szatmári táncosok bulgáriai, magyarországi, szerbiai és moldvai sportolókkal táncoltak együtt a döntőkben. A Ciprian Mariţa, Oana Bumba kettős a 12–13 évesek Open Standard, míg az Eduard Ignat, Luiza Jurguţ páros a 14–15 évesek Open Latino versenyszámban zártak a harmadik helyen.

Ezzel a versennyel párhuzamosan zajlott a 8. Baroque Kupa, ahol a Mariţa, Bumba duó a korosztály Open Basic Standard versenyszámában szerzett aranyérmet. A Laurenţiu Ocian, Oana Iagher páros (16–35 évesek, Open Basic Standard) ezüst–, a Maskulik Dávid, Iris Roatiş kettős (16–35 évesek, Open Basic Standard) bronzéremmel tértek haza. Utóbbiak az Open Basic Latino versenyszámban negyedikek lettek.

Edzők: Ovidiu Ignat, Varga Ottó, Cristian Cordea Mikle, Marius Iepure.