2024. 04 25.

Bronzérmes a magyar válogatott Szerbiában

2012.12.16 - 17:43

A magyar női kézilabda–válogatott – túlteljesítve az elvárásokat – bronzérmes lett a szerbiai Eb-n, miután legyőzte a házigazdák csapatát.

A harmadik helyen zárt Magyarország női kézilabda–válogatottja, miután vasárnap délután Belgárdban hosszabbításban legyőzte a házigazda szerb együttest.

A szombati elődöntőkben Karl Erik Böhn szövetségi kapitány tanítványai 30–19-re kikaptak az olimpiai és világbajnok, címvédő Norvégiától, míg Szerbia a végletekig izgalmas csatában 27–26-ra kikaptak az olimpiai ezüstérmes montenegrói együttestől.

Vasárnap a szerbek jobban kezdtek, és az első negyed órában sakkban tartották Görbiczéket. A 15. percben már 7–10-re vezettek a telt ház előtt játszó házigazdák, de a magyar lányok hamar felálltak, és még a szünet előtt fordítottak. 21–19-es állásról kezdődött a második félidő, a házigazdák viszont nem tudták átvenni az irányítást, de a vége előtt tíz másodperccel egyenlíteni tudtak (33–33), az utolsó támadásban pedig Tomori Zsuzsa fölé vágta a labdát.

A hosszabbítást jobban kezdték a hazaiak, és az első öt perc után még vezettek egy góllal (36–37), azonban a hajrában túl nagy volt a nyomás rajtuk, így a Böhn–csapat vette át az irányítást, végül megérdemelten nyertek 41–38 arányban.

Lefújás után kezdődött az örömtánc, majd egy emberként rohantak oda a lányok a nehéz időszakon átment Böhnhöz, akit a levegőbe is dobáltak. A norvég szövetség ugyanis közvetlenül a szombati meccs előtti este közleményben tudatta, hogy a magyar együttes norvég szakvezetője már nem alkot egy párt Norvégia egyik legjobb játékosával, Heidi Lökével. „A magyar női kézilabda–válogatott fontosabb, mint az én magánéletem vagy az érzéseim – azon voltam egy hónapig, hogy a csapat ne is vegye észre a problémáimat” – mondta a Nemzeti Sportnak Böhn.

A szerbiai tornán egyébként az 5. helyen a dánok végeztek, miután 32–30 (15–15) arányban verte Oroszországot a helyosztó mérkőzésen. A Norvégia – Montenegró döntő a lapzártánk után kezdődött.

Női kézilabda Európa-bajnokság, kisdöntő: Magyarország – Szerbia 41–38 (21–19, 33–33, 36–37).