×
2024. 04 25.

Bronzérmes a román csapat

2015.12.20 - 17:26

A harmadik helyen zárt Románia női kézilabdacsapata a Dániában rendezett világbajnokságon.

Tomas Ryde szövetségi kapitány tanítványai vasárnap délután a bronzmérkőzést játszották, miután péntek este hosszabbításban kaptak ki 35–33-ra Norvégia csapatától. Tegnap viszont nem volt szükség ráadás percekre, hiszen a trikolórok megőrizték a remek formát, amelynek segítségével eljutottak a legjobb négybe.

Mint ismeretes, az első egyenes kieséses mérkőzés után a címvédő Brazíliát, majd a házigazda Dániát is legyőzték. Pénteken sem játszottak rosszul, azonban az olimpiabajnok skandináv együttes már kemény falat volt, így a román lányoknak maradt a vasárnap délutáni bronzmeccs. A lengyelek voltak az ellenfelek, akik vélhetően már akkor feladták a küzdelmet, amikor felálltak a mérkőzésre. Cristina Neagu vezérletével ugyanis a románok az 8. percben már 5–1-re vezettek, tíz perccel később pedig már 11–5-ös állást mutatott az eredményjelző. Innen már nem volt megállás, 15–8-volt az eredmény a szünetben, a végeredmény pedig 31–22 volt.

Románia legutóbb 2005-ben, Szentpéterváron zárt dobogón a női kézilabda-vb-n, akkor ezüstérmesek voltak.