×
2024. 04 20.

Bronzmérkőzést játszik majd a LPS

2017.05.20 - 15:59

Öt percnyi koncentráció-kiesés is elég volt ahhoz, hogy a FC Viitorul U19-es csapata elintézze Szatmárnémetiben a döntőbejutás kérdését, a Sportlíceum elleni korosztályos elődöntő visszavágóján.

A szatmárnémeti Olimpia-Daniel Prodan Stadionban rég látott tömeg, közel háromezer néző jött el szurkolni a Dacian Nastai edző legényeinek, akik a konstancai 3–3 után hittek a csodában, a döntőbe jutásban.

Bár a vendégek kezdtek határozottabban, a vezetést mégis a hazaiak szerezték meg: Răzvan Onea a 10. percben bal oldalon futott fel az alapvonalig, onnan a kapura fordult és közelről telibe találta Cosmin Dur-Bozoancă hálóőrt, de a kipattanó után már hibázott és megszerezte a meccs első gólját (1–0).

A következő negyed órában a szerencse a LPS oldalán állt, ugyanis a Gheorghe Hagi által alapított fociakadémia ifjai hatalmas ziccereket hagytak ki. A 27. percben viszont Fortuna sem segíthetett Doru Dumitrescu távoli lövésénél, aki húsz méterről Sebastian Moroz kapujának léce alá csavart (1–1). De még ennél az eredménynél is a LPS volt a döntős csapat, a közönség pedig remek hangulatot teremtett. Szombaton délben a LPS legényeinek minden szép megmozdulását megtapsolták, Moroz védései pedig ovációk kísérték.

A második félidő viszont minden remény elszállt egy szempillantás alatt: az 58. percben egy jobb oldali ívelt szabadrúgásra Denis Drăguş érkezett a rövid sarokra, aki háttal fejelte tovább a labdát a kapujából kimozduló Moroz felett (1–2). Másfél perccel később egy kezezést nézett be a nagybányai Cristian Codrea játékvezető, viszont a helyzet után Alexandru Măţan ziccerbe maradt, amiből megszerezte a csapata harmadik gólját (1–3). Egy perc sem telt el, amikor Drăguş lendült meg jobb oldalon, és a kapuig meg sem állt (1–4). Innen már egyértelmű volt, hogy nehéz lesz felállni, hiszen a döntetlen sem lett volna elég a LPS-nek a döntőbe jutáshoz.

A 69. percben egy remek indítás után a csereként beállt Denis Topan használt ki egy ziccert (2–4), viszont a folytatásban már nem volt ereje a LPS-nek a hátrány csökkentéséhez. Igaz, a konstancaiak megúsztak egy kiállítást, amikor egy vendégjátékos hátulról kaszálta el a kapura törő Topant, viszont a meccs összképét tekintve a Hagi-akadémia legényei megérdemelten jutottak a 19 évesek bajnoki döntőjében – sorozatban hatodik alkalommal.

A szatmári ifjaknak viszont még van egy esélyük az éremszerzésre, június 3-án ugyanis Bukarestben a bronzmérkőzést játsszák az Aradi UTA Bătrâna Doamnă ellen.

Liga Elitelor U19, elődöntő, visszavágó

Szatmárnémeti LPS – FC Viitorul 2–4 (1–1).

Gólszerzők: Onea 10. perc, Topan 69., illetve Dumitrescu 27., Drăguş 58., 61., Măţan 60.

Olimpia-Daniel Prodan Stadion, 3000 néző; vezette: Cristian Codrea (Nagybánya)

LPS: Moroz – Silaghi, Oltean, Cătuna, Parnău, Micaş, Nagy, Cubaş, Onea, Ciocan, Opriş. Játszottak még: Topan, Székely, Forgács, Orosz, Santai. Vezetőedző: Dacian Nastai.

Viitorul: Dur-Bozoancă – Kilyén, Rusu, Dumitrescu, Băluţă, Ghiţă, Măţan, Ene, Pop, Drăguş, Ciobanu. Játszottak még: Mihalache, Zamfirescu, Manole, Iani, Crînganu. Vezetőedző: Nicolae Roşca.

Továbbjutott: a FC Viitorul 7–5-ös összesítéssel.

A másik mérkőzésen

Bukaresti Dinamo – Aradi UTA Bătrâna Doamnă 6–1. Továbbjutott: a Dinamo, 7–2-es összesítéssel.