2024. 04 25.
Vidék

Búcsúzott Tasnád a kupasorozattól

2018.08.16 - 07:29

Fájó vereséget szenvedett el a Tasnádi Unirea labdarúgócsapata az idény első, lejátszott hivatalos mérkőzésén: Cristian Popa edző legényei ezzel búcsúztak a Román Kupa további küzdelmeitől.

Miután augusztus elsején zöldasztalnál nyert a Kismajtényi Crasna ellen, a Román Kupa második fordulójában játszotta le első hivatalos mérkőzését a Tasnádi Unirea labdarúgócsapata. Cristian Popa edző legényei viszont 3–1-ers vereséget szenvedtek a Nagybányai Minaur otthonában, és ez egyben a tasnádiak búcsúját jelentette a kupasorozat további küzdelmeitől.

A Liga 3-ban frissen feljutott máramarosi alakulat nagy lendülettel kezdte a mérkőzést, és az első percekben többször is célba vették Florin Görbe kapuját: Ciprian Duruș (ez-Olimpia) és Marius Feraru körbelőtték a tasnádi kaput. A vendégek védeleme állta a sarat, a kontra-próbálkozások viszont erőtlenek voltak. A 9. percben mégis vezetést szerzett a Minaur: Adrian Ciul szabálytalankodott Denis Lihettel szemben, és az asszisztens jelzésére a szászfenesi Vlad Inoan 11-est ítélt, amit Alexandru Bococi magabiztosan értékesíteni tudott (1–0). Ciul egyébként nehezen boldogult Lihettel. Több alkalommal csak szabálytalanul tudta megállítani, amiért a 19. percben járt az első sárga lap, az 52. percben pedig a második. De ne szaladjunk annyira előre, ugyanis a Tasnádnak voltak jó pillanatai is az első félidőbe. A bekapott gól után ugyanis jelentősen feljavult az Unirea játéka, a félidő derekán pedig sikerült beszorítani a térfelükre a bányaiakat. Így a hazai együttes is hibázott: Kis Lóránt rúgta fel Vincze Dávidot a 16-oson belül, amiért járt a 11-es, amit Raul Stanciu értékesített (1–1).

Fordulás után nagy lendülettel kezdett a vendégcsapat, de jött Ciul második hibája, amiért Ionoan kiállította a szatmári srácot. Így is sikerült veszélyeztetni az ellenfél kapuját, de Stanciu és Varga Márk lövései célt tévesztettek. Bár emberelőnyben játszottak, mégis meglepetésszerűen jött a Minaur újabb találata: Darius Sabădîș jobb oldali szögletét még menteni tudták a tasnádiak, viszont a visszafejelt labdára nem volt válasz, a szabadon maradt Feraru ugyanis zavartalanul fejelhetett Görbe kapujába (2–1). Ez el is vágta az Unirea lendületét, amely innen már nem tudott felállni. Ráadásul a hosszabbítás második percében a hazaiak megadták a kegyelemdöfést is: Bogdan Boje indította jobb oldalon Lihetet, aki keresztbe passzolt az érkező Sabadîș-nak, utóbbi pedig kilőtte a kaput (3–1).

„Én úgy vélem, hogy nincs miért szégyenkezni. Szerintem, ha nincs a kiállítás, akkor megnyerjük a meccset. A srácok jól játszottak, de sajnos Ciul két hibája végzetesnek bizonyult. Beszéltem vele a mérkőzés után, nagyon megviselte ez az eset. Én nem hibáztatom. Le kell vonni a következtetéseket a meccs után, megtartani belőle mindazt, ami jó, és menni kell előre. Másfél hét múlva kezdődik a bajnokság, addigra ki kell heverni ezt a találkozót” — összegzett Cristi Popa, aki szerdán nem számíthatott Nagybányán az irányító Cosmin Antonra, akinek a játék napján érkezett meg a zöldkönyve. A rutinos center ugyanis az elmúlt két évben angliai alsóbb osztályokban futballozott, így eddig nem volt engedélye romániai tétmeccseken való szereplésre. Másfél hét múlva, az első bajnokin viszont már pályán lesz. Hogy ki ellen kezd az Unirea? Az ma derül ki, ugyanis a Román Labdarúgó-szövetség ígérete szerint ezen a napon zajlik majd a Liga 3 menetrendjének a sorsolása.

Román Kupa-selejtező, 2. forduló

Nagybányai Minaur – Tasnádi Unirea 3–1

Gólszerzők: Bococi 9. perc – 11-esből, Feraru 77., Sabadîș 90+2., illetve Stanciu 31. – 11-esből

Piros lap: Ciul, 52. perc – Unirea

Unirea: Görbe – Palinceac, Varga, Bălău, Ciul, Silaghi Raul, Stanciu (Cocian, 60. perc), Cubaș, Székely (Vincze L., 65.), Nemeș, Vincze D. (Pop, 82.).

Szöveg: Pesek Attila

Fotó: Valentin Păduraru