14 °C

Bud – Muth 2–0

2016.04.22 - 08:17

A Kolozsvári CFR lesz a Dinamo ellenfele a Román Kupa május 10-i döntőjében.

A Marosvásárhelyi ASA védőjének, Muthnak két hatalmas hibájának köszönhetően rúgott két gólt hazai pályán a Kolozsvári CFR labdarúgócsapata a Román Kupa elődöntőjének csütörtök esti visszavágóján, így a kincses város csapata kilenc év alatt az ötödik döntőjére készülhet. A két együttes a marosvásárhelyi odavágón 0–0-s döntetlent játszottak, csütörtökön viszont a jobbik győzött, hiszen az ASA csak ritkán veszélyeztette a kolozsvári kaput. Érdekes, hogy sorozatban második éve játszik kupafinálét egy kolozsvári csapat, tavaly ugyanis az Universitatea jutott el az utolsó meccsig. A CFR legutóbb 2013-ban játszott döntőt, akkor 1–0-ra kapott ki a Petrolul Ploiești-től. A korábbi négy lejátszott döntőből egyébként hármat megnyertek: 2008-ban, 2009-ben és 2010-ben a „vasutasok” voltak a sorozat legjobbjai, 2009-ben ráadásul ugyanaz Toni Conceicao ült a csapat kispadján, aki most is irányítja a CFR-t. A mostani döntőben a Dinamo lesz az ellenfél.

Román Kupa, elődöntő, visszavágó

Kolozsvári CFR – Marosvásárhelyi ASA 2–0 (Bud 17. perc, 70.; kiállítva: Voiculeț, 90. perc – ASA). Továbbjutott: a CFR, 2–0-s összesítéssel. Döntő, május 10.: Dinamo – CFR.